BURSA TİCARET BORSASI

Bursa Ticaret Borsası organ seçimleri duyurusu

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
5174 Sayılı Kanunun “ oda, borsa ve birlik organlarının seçim usulü “ başlıklı 3 ncü bölümü ve organ seçimleri hakkındaki yönetmelik hükümlerine göre yapılacak Bursa Ticaret Borsası organ seçimleri
Tebligat Muhatabı
:
BURSA TİCARET BORSASI PAYDAŞLARI

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni


OSMANGAZİ 1. İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞININ
BURSA TİCARET BORSASI
ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURUSU

5174 Sayılı Kanunun “ oda, borsa ve birlik organlarının seçim usulü “ başlıklı 3 ncü bölümü ve organ seçimleri hakkındaki yönetmelik hükümlerine göre yapılacak Bursa Ticaret Borsası organ seçimlerine ilişkin hususlar aşağıda gösterilmiştir.

I
SEÇİM GÜNLERİ

a) Bursa Ticaret Borsası Meslek Komiteleri ve Meclis Üye Seçimi 01/Ekim/2017 Pazar günü Bursa Ticaret Borsası ,Uzun Çarşı Borsa sokak N0: 3/1 adresinde , oy verme işlemi 09.00- 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.
b) Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegeleri seçimleri 06/Ekim/2017 Cuma günü, yukarıda belirtilen adresteki Borsa binasında 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır.
II
LİSTELERİN ASILMASI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve TOBB tarafından düzenlenen ortak veri tabanından alınan seçme ve seçilme hakkına haiz üyelerin listeleri 12/Eylül/2017 Salı günü saat 08.00’den itibaren borsa binası girişlerinde askıya çıkarılacaktır. ÜÇ TAM İŞ GÜNÜ süre ile askıda kalan listeler 14/Eylül/2017 Perşembe günü saat 17.00’de askıdan indirilecektir. Üyeler, askı ve ilan süresi içinde ilçe seçim kurulu başkanlığına itirazda bulunabilirler.


III
LİSTELERE İTİRAZ SÜRESİ

Seçmen Listelerine itirazların, ÜÇ günlük askı ve ilan süresi içinde ve Bursa Adalet Sarayı karşısı Belediye Katlı Otopark içindeki binada çalışmalarını sürdüren Osmangazi 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına yazılı olarak yapılması gerekmektedir. İtiraz dilekçesinde ikamet adresinin gösterilmesi zorunludur. İtirazlar İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim tarafından incelenerek en geç İKİ GÜN içinde karara bağlanır. Bu karara tebliğ tarihinden itibaren ÜÇ gün içinde İl Seçim kurulu nezdinde itiraz edilebilir. İl seçim kurulunun ÜÇ gün içinde vereceği karar kesindir.

İlgililere duyurulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR