İSTANBUL 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Vasiyetnamenin açılması davasının ilanen tebliği

İSTANBUL 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00773323
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

DÜNYA 23.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/858 Esas
Tebligat Konusu
:
CEYLAN ECE'nin vasiyetnamesi
Tebligat Muhatabı
:
SADIK ÇAĞLAR
Duruşma Tarihi
:
27.11.2018 09:45

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Miras Hukuku)nun 594, 597, 621. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 2. SULH HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2015/858 Esas

LEHİNE VASİYAT YAPILAN : SADIK ÇAĞLAR


Vasiyetname Açılması davasının yapılan yargılamasında;
Müteveffa Ceylan Ece tarafından Beşiktaş 13 Noterliğinde 03.11.1999 tarih ve 18303 yevmiye no'lu ile düzenlenen, vasiyetnamenin24.09.1935 doğumluSamim ve Fatma Hayrünnisa'dan olma CEYLAN ECE tarafından düzenlendiği vasiyetnamede " Ben vasiyet eden Ceylan Ece, Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bulunan bilcümle bankalardaki paraları, banka kasalarında mevcut mücevherlerimi, ev eşyalarımı, adıma kayıtlı bulunan bilcümle motorlu nakil vasıtalarını hasılı bilumum mal varlığımı, sahip olduğum her şeyi ben öldükten sonra Yeğenim Ömür Çağlar oğlu SADIK ÇAĞLAR'A bırakıyorum. Herşeyim onundur. Vasiyetim bundan ibarettir bu vasiyetim ölümüm halinde yerine getirilmesini istiyorum. "şeklindevasiyet ettiği,
Lehine Vasiyet Yapılan Sadık Çağlar'ın T.C. Kimlik numarasının tespit edilemediği ve bugüne kadar yapılan adres araştırmalarının bila ikmal döndüğünden, adres araştırmasından da bir netice alınamadığından vasiyetname ekli ihtiratlı duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Yukarıda tarih ve yevmiye no'su yazılı Vasiyetnameyi kabul edip etmediğiniz hususlarında beyanda bulunmak üzere 27/11/2018 günü saat: 09:45'te bizat duruşmaya gelmeniz duruşmaya gelip beyanda bulunmadığınız takdirde vasiyetnameyi kabul etmediğiniz ve vasiyetnameye karşı BİR AY içerisinde dava açıp mahkemememize bildirmediğiniz takdirde vasiyetnameyi aynen kabul etmiş sayılacağınız hususu ileH.U.M.K.'nun 3156 sayılı yasa ile değişik 213/2 maddesi uyarınca yargılamaya yokluğunuzda devam olunacağı hususu ilanen tebliğ olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR