İSTANBUL 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Vasiyetnamenin açılması davası

İSTANBUL 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00627373
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

ŞOK 25.06.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/241E.
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Miras Hukuku)nun 594, 597, 621. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ'NE
2016/241E.

TALEPTE BULUNAN
DAVACI :Türk Eğitim Vakfı
VEKİLİ :Av. Emre Can Ergonca
MÜTEVEFFA : Hatice Taciser Engin

AÇIKLAMALAR :

Sayın mahkemenizin yukarıda esasını belirtmiş olduğum dosyasında görülen vasiyetnamenin açılması davasına konu vasiyetnamede ismi geçen vasiyet lehdarları hakkında beyanda bulunma gerekliliği doğmuştur.
Vasiyet lehdarlarından vasiyetname sureti gönderilemeyen Hüseyin Demirtaş T.C. Kimlik Numarası ********** olup doğum tarihinin 01.01.1946 olduğu bilgisine ulaşmış bulunmaktayız. Lehtar sağ ise Mernis adresine vasiyetname suretinin tebliğ edilmesi; sağ değil ise vefat bilgisini teyit eden nüfus kaydının mahkemeniz dosyasına celbi gerekmektedir.
Ancak yine vasiyet lehtarlarından Müzehher Keçeci'nin kimlik bilgilerine ulaşamadığımız için eğer sağ ise (diğer vasiyet lehtarları vefat ettiğini söylemektedirler) vasiyetnameden haberdar olması için ilanen tebligat yapılması dışında hukuki bir imkan bulunmamaktadır.
NETİCE VE TALEP :
Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda vasiyetname lehdarlarından Hüseyin Demirtaş'ın (TCKN **********) sağ olup olmadığının tespiti ile sağ ise Mernis adresine vasiyetname suretinin tebliğ edilmesine; sağ değil ise vefat bilgisini teyit eden nüfus kaydının mahkemeniz dosyasına celbine karar verilmesini,
Müzehher Keçeci'nin kimlik bilgilerine ulaşılamadığından eğer sağ ise (diğer vasiyet lehtarları vefat ettiğini söylemektedirler) vasiyetnameden haberdar olması için ilanen tebligat yapılmasna,
karar verilmesini sayın mahkemenizden saygılarımla arz ve talep ederim. 27.04.2017
Av. Emre Can Ergonca
Türk Eğitim Vakfı Vekili

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR