MARMARİS 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Tapu iptal ve tescil davasında duruşma tebliği

MARMARİS 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979275
Şehir : Muğla / Marmaris
Semt-Mahalle : KEMERALTI MAH. / MARMARİS
Yayınlandığı Gazeteler

MUĞLA 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2018/632 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Davalı Ahmet TAKALAK
Duruşma Tarihi
:
22.05.2019 09:40

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Eşya Hukuku)nun 713, 1019. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARİS
3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

ESAS NO : 2018/632
TCNO:********** olan davacı Mustafa Gürbüz vekili tarafından TCNO:********** olan davalı Ahmet TAKALAK 'a karşı; Muğla ili Marmaris ilçesi Kemeraltı Mah. 243 ada 731 parselde kayıtlı taşınmazın bir bütün olarak kullanılmaktayken taşınmazın 5/6 hissesinin davalıya devredildiği gerekçesi ile taşınmaz üzerinde kayıtlı 1 ve 3 nolu bağımsız bölümlerin tapu kaydının yasal ön alım hakkına dayalı olarak iptali ve davacı adına tescilini talep edilmiştir.
Mahkemenizce davalının dava dilekçesinde belirtilen adresine duruşma günü bildirir davetiye çıkarılmış, tebligatın yapılamaması üzerine dava dilekçesi ve duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Tebligatın ulaşmasından itibaren HMK’nun 122, 126 ve 129’ncu maddeleri gereğince; usulüne uygun olarak düzenlenmiş cevap dilekçesini, tanık dahil tüm delillerinizi ve her bir davacı için posta gideri ile celbini talep ettiğiniz yazılı delillerin temini için gerekli avansı iki haftalık süre içerisinde mahkememize sunmanız ve taşınmaz üzerine konulan ihtiyati tedbir kararına 1 haftalık kesin süre içerisinde itiraz etmeniz gerekmektedir.
HMK’nun 139’ncu maddesi gereğince, 22/05/2019 tarihinde saat 09:40'da ön inceleme duruşması yapılacaktır. Bu amaçla sulh için gerekli hazırlığı yapmanız gerekmektedir. Duruşma gelmeyen tarafın yokluğunda yapılacaktır. Gelmeyen taraf, yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği gibi, karşı taraf gelmeyen tarafın muvafakatına gerek olmaksızın iddia ve savunmasını genişletebilecektir. İhtar olunur. 28/03/2019

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR