İSTANBUL 6. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

Kıymetli evraktan kaynaklanan alacak davası duruşma gününün ilanen tebliği

İSTANBUL 6. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036978
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/155 Esas
Tebligat Muhatabı
:
YAVUZ YAZITEKİN
Duruşma Tarihi
:
21.11.2019 10:50

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 6. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

2017/155 Esas

Davacı , AYHAN YILDIZ ile Davalılar , FETTAH UĞURLU, UĞUR ELİCEK, YAVUZ YAZITEKİN, MERC AYDINLATMA ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ arasında mahkememizde görülmekte olan Menfi Tespit (Kıymetli Evraktan Kaynaklanan) davası nedeniyle;Açılan bu davanın yargılaması 21/11/2019 günü 10:50'e bırakılmıştır.
Mahkememizin 2017/155 Esas Sayılı dosyasında,
"Yayla Mah. Doğandere Cad. No:31 İç Kapı no:3 Tuzla/İSTANBUL, Aydınlı Mah. Derbent Sok. No:4/20 Tuzla/İSTANBUL" adreslerinde mukim davalı YAVUZ YAZITEKİN'e gönderilen tebligatlar bila ikmal edilmiş olduğu anlaşılmakla, mahkememizce dava dilekçesinin, tensip zaptının, ön incelenme zaptının ve duruşma zabıtlarının ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Karar gereğince; HMK. 316/322. Mad. Gereği basit yargılama usulüne tabi olup, tebliğden itibaren HMK.317/1-2 Mad. Gereği 2 haftalık sürede davaya varsa ilk itirazlarınız ile birlikte cevaplarınızı sunmanız hususu tarafınıza tebliğ olunur. Belirlenen gün ve saatte duruşmaya gelmediğiniz veya gelip de davayı takip etmediğiniz takdirde dosyanızı işlemden kaldırılacağı, sulh için gerekli hazırlığı yapmanız, duruşmaya gelmediğiniz takdirde diğer tarafın yargılamaya devam etmek istemesi durumunda yokluğunuzda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceğiniz ve mümkün olan hallerde tarafları duruşmaya davet etmeden dosya üzerinden karar verileceği, ayrıca tensiben yapılan ihtarların tebliğ ile geçerli olduğu ihtaren tebliğ olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR