TRABZON 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kamulaştırma (bedel tespiti ve tescil) davası duruşma tebliği

TRABZON 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Ortahisar Belediye Başkanlığı
Dosya Numarası
:
2019/304 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Tapu malikleri ve hak sahipleri
Duruşma Tarihi
:
09.09.2019 09:00

2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 10, 19. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

KAMULAŞTIRMA İLANI
Esas No: 2019/304
İLİ: TRABZON İLÇESİ:Ortahisar DURUŞMASAATİ:09.00 DURUŞMA TARİHİ:09/09/2019
Esas No: Malik Mahalle: Ada: Parsel: Kamulaştırılan Alan: (m²)
2019/ 304 Ahmet Hamdi Şen Oymalı 247 11 34,20m² lik taşınmazın tamamı
Salim Şen, Neşe Dişçioğlu, Ömer Savurkaç, İnci Birincioğlu, İlhan Algan, Kadir Orhan Algan, Erhan Algan, Nurhan Acar, Songül Çiçek, Nazmiye Şen, Sermet Şen, Sevinç Ataoğlu, Tayfun Hamdi Şen, Sacide Sipahi, Melahat Şen, Sevinç Tilki, Ömür Şen, Cengiz Şen, Sevgi Şaffak, Zehra Ertuğrul, Ayla Şen, Fatih Şen, Yeşim Bulut, Melih Şen.
Davacı Ortahisar Belediye Başkanlığı vekili tarafından yukarıda ismi yazılı davalılar aleyhine mahkememizin 2019/304 esas sayılı açılan kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın idare adına tapuya tescili davasında;
Kamulaştırma Kanunun 4650 S.Y ile değişik 10. Maddesi hükmü gereğince tensiben verilen karar uyarınca; aşağıda davalı ve malikleri ile özellikleri yazılı taşınmazlarda yine aşağıda belirtilen kısmın davacı idarenin kararı ile kamulaştırılmasına karar verildiği kıymet takdir komisyonu tarafından belirlenen bedeli aşmamak kaydı ile pazarlıkla satın alınması için anlaşma sağlanamadığından kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın idare adına tescili için mahkememizce işbu davanın açıldığı ve mahkememizce yapılan yargılama sonunda kamulaştırılacak taşınmazın belirlenecek kamulaştırma bedelinin 4650 S. K. Gereğince saptanmasını mütaakip bedelin ilgililer adına mahkemece belirlenen TC Ziraat Bankası Trabzon Şubesi'ne yatırılmasına ve bedelin yatırılması üzerine de taşınmazın idare adına tesciline karar verileceği hususu kamulaştırma kanunun 4650 S. K. İle değişik 10. Maddesi hükmü gereğince İLAN OLUNUR.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR