İZMİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Duruşma gününün ilanen tebliği

İZMİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850563
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/666 Esas 
Tebligat Konusu
:
Vasiyetname Açılması
Tebligat Muhatabı
:
NURAN BÖYÜK

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Miras Hukuku)nun 594, 597, 621. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
2. SULH HUKUK MAHKEMESİ'NDEN


Sayı : 2017/666 Esas 12/07/2018

DAVA : Vasiyetname Açılması

Mahkememizde görülmekte olan Vasiyetname Açılması davasında mirasçı Nuran Böyük'ün tebligat adresi tespit edilemediğinden vasiyetname ve duruşma gününün ilan yoluyla tebliğine karar verilmiştir.
Dava konusu vasiyetnamenin ********** T.C. Kimlik nolu ASİYE BİLGİÇ tarafından el yazısı ile düzenlenen 03/20/2014 tarihi yazılı olan, murisin "Ölümden sonra adıma kayıtlı tarafıma ait ve murislerime intikal edecek tüm taşınmazlarımı yasal mirasçılarıma miras paylarına göre bırakıyorum. Bu vasiyetname annemden önce hazırlamış olduğum tüm vasiyetnamelerden dönüyorum. Bu tarihten önce hazırlamış olduğum vasiyetnamelerin tamamı geçersizdir" şeklinde vasiyet bırakmıştır.
Bu nedenle mirasçı ********** T.C. Kimlik nolu NURAN BÖYÜK'e duruşma günü olan 16/10/2018 günü saat:09:15'e yukarıda yazılı müteveffa Asiye Bilgiç tarafından düzenlenen vasiyetnameyi kabul edip etmediğiniz hususunda beyanda bulunmak üzere bizzat duruşmaya gelmeniz, duruşmaya gelip beyanda bulunmadığınız ve vasiyetnameye karşı BİR AY içerisinde dava açıp mahkememize bildirmediğiniz takdirde vasiyetnameyi aynen kabul etmiş sayılacağınız hususu İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR