ANKARA 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Duruşma gününün ilanen tebliği

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847316
Şehir : Ankara
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
SAYI : 2015/1404
Tebligat Muhatabı
:
HACI AKYOL
Duruşma Tarihi
:
01.10.2018 09:45

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Miras Hukuku)nun 594, 597, 621. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
A N K A R A
4.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SAYI : 2015/1404

Talep eden EÖF Öncü Sanatı Koruma Derneği' nin 14/10/2015 tarihli talep dilekçesinin ekinde 27/05/2015 tarihli el yazması vasiyetnamesinin açılarak okunması ve mirasçılarına tebliğ edilmesi talep edilmiştir. Muris MEHMET BÖRCEK (TCKN: ********** ) tarafından 27/05/2015 tarihli el yazması vasiyetnamede özetle; ““Ben 1939 doğumlu ********** vatandaşlık nolu Mehmet Börcek sağlığım yaşıma uygun olarak belli ölçüde ve aklım başımda olarak aşağıdaki isteklerimin vasiyet olarak yerine getirilmesini istiyorum. Yıllardır yaşamını benimle paylaşan, beni evine alan, ölümünden sonra da beni koruyup evinde yaşamımı sağlayan sevgili Ertuğrul oğlu Fırat ın yaptığını yapıp, sahibi olduğum tüm varlığımın ölümümden sonra EOF öncü sanatı koruma Derneğine kalmasını istiyorum. Bununla ilgili her türlü işlemi yapmak için sayın Zühal Selçuk'u yetkili kılıyorum. Bankalardaki adımda bulunan parın da dahil olduğunu söylüyorum. Bununla ilgili her türlü işlemin ölümümden sonra yaptırmak için tekrar ediyorum. Sayın Zühal Selçuk'u yetkili kılıyorum. Derneğin üyeleri beni hayırla yad etmelerini diliyorum. ” vasiyet ettiğine ilişkin olduğu anlaşılmıştır.Murisin mirasçılarından 50839422092T.C. Kimlik numaralı Cumali ve Zeytun' dan olma 07/05/1973 doğumlu HACI AKYOL' un , tüm araştırmalara rağmen bulunamadığından ve tebligat yapılamadığından, muris MEHMET BÖRCEK tarafından düzenlettirilen ve yukarıda özeti yapılan vasiyetnamenin kendilerine ilan yoluyla duyurulmasına karar verilmiştir.
Mirasçıların vasiyetnameyi kabul edip etmedikleri hususunda duruşmanın atılı bulunduğu 01/10/2018 günü saat 09: 45 ' da bizzat duruşmaya gelmeleri, duruşmaya gelip beyanda bulunmadıkları, vasiyetnameyi kabul etmedikleri ve vasiyetnameye karşı BİR AY içerisinde dava açıp Mahkememize bildirmedikleri takdirde vasiyetnameyi aynen kabul etmiş sayılacakların kendilerine ihtarına (ihtar yapılmış sayılmaktadır), TK. m. 31 uyarınca bu ilandan itibaren 7 gün sonra kendilerine tebligat yapılmış sayılacağı hususu TK.m. 29 uyarınca İLAN OLUNUR.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR