İSTANBUL 7. AİLE MAHKEMESİ

Duruşma gününün ilanen tebliği

İSTANBUL 7. AİLE MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00845156
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 29.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/593 Esas
Tebligat Muhatabı
:
HATİCE BALCI
Duruşma Tarihi
:
09.10.2018 11:20

4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 27. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 7. AİLE MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2017/593 Esas

DAVALI : HATİCE BALCI - ( Bilal ve Rafaa' dan olma 18/06/1983 Zonguldak doğumlu) Osmangazi Mah. Bulvar Mevkii 2614 Sk. No:7/1 Esenyurt / İSTANBUL
Davacı Mithat Balcı tarafından davalı Hatice Balcı aleyhine açılan Boşanma davasının yapılan yargılamasında;
Davalı Hatice Balcı adına tebligat yapılamamış, yapılan araştırmada adresinin tespit edilemediği, bu haliyle adresin meçhul olduğu anlaşılmakla ön inceleme gününün davalıya ilanen tebliğine karar verilmiştir.
HMK.nun 139/1 maddesi gereğince belirlenen gün ve saat (09/10/2018 günü saat 11:20)' te yapılacak ön inceleme duruşmada hazır olmadığı taktirde diğer tarafın davayı takip etmemesi durumunda dosyanın işlemden kaldırılabileceği,aksi halde yokluğunuzda yargılamaya devam olunacağı, sulh için gerekli hazırlığı yapmanız, duruşmaya sadece taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya devam etmek istemesi durumunda gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği ve diğer tarafın onun muvaffakati olmadan iddia ve savunmasını genişletebileceği yahut değiştirebileceği ve HMK.nun 186/1 madde gereğince sözlü yargılama için belirlenecek gün ve saatte mahkemede hazır bulunmadığınız taktirde yokluğunda hüküm verileceği hususu işbu ilamın yayınladığı tarihten itibaren 7 gün sonra yapılmış sayılacağı hususu ilan olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR