İSKENDERUN 3. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Dava dilekçesinin ilanen tebliği

İSKENDERUN 3. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01166183
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

DÜNYA 22.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2019/311 Esas
Tebligat Muhatabı
:
YUSUF TİLKİ

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN
T.C. İSKENDERUN 3. AİLE MAHKEMESİNDEN
ESAS NO : 2019/311 Esas

DAVALI : YUSUF TİLKİ- 40381356662 T.C. Kimlik Numaralı, Ali ve Tafide oğlu/kızı, İskenderun 01/01/1971 doğumlu
Davacı SONGÜL TİLKİ ile Davalı YUSUF TİLKİ arasında görülen Boşanma davası nedeniyle;
Mahkememizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize duruşma gününü bildirir davetiye çıkarılmış olup, adresinizden ayrıldığınız gerekçesiyle tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından dava dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davacı Songül Tilki tarafından Davalı Yusuf Tilki aleyhine açılan Boşanma davasının yapılan açık yargılamasında; tarafların 2006 yılında evlendikleri, bu evliliklerinden müşterek beş çocuklarının bulunduğu, tarafların evliliğinin davacı 16 yaşında iken dini nikah kıyılması suretiyle olduğunu, davacının ailesinin zoru ile bu evliliği yaptığını, davalının evliliğin başından bu yana şehir dışında ve zaman zaman yurt dışında çalıştığı, yılda 1-2 hafta evde kaldığını, evin ve çocukların tüm yükünü davacının üstlendiği, davacı ve çocuklarının ekonomik sıkıntı yaşadığı, davalının gönderdiği cüzi miktardaki paranın yalnızca para göndermediği dönemlerdeki borçlara yettiğini, bu gibi durumların aralarında anlaşmazlıklara sebep olduğu, davacının çocukları için gıda alışverişi yaptığı marketi arayarak "Songül gelirse kesinlikle borca malzeme vermeyin parasının ödemem" gibi söylemlerde bulunduğunu, 6-7 ay hiçbir şekilde para göndermediğini ve bu nedenle evin elektrik ve suyunun kesildiğini, tarafların iki yıldan bu yana ayrı yaşadıklarını, evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını belirterek davanın kabulü ile tarafların boşanmalarına, müşterek çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, müşterek çocukların her biri için 250'şer TL tedbir ve iştirak nafakası ile davacı yararına aylık 750 TL tedbir ve yoksulluk nafakasına, davacı yararına 20.000 TL maddi, 20.000 TL manevi tazminata hükmedilmesine ilişkin dava açılmıştır.
6100 sayılı HMK 122 ve 127.ve 129 maddeleri gereğince, dava dilekçesinin tebliğinden itibaren iki hafta içerisinde cevap dilekçesini sunmanız, HMK.116,117. maddeleri gereğince varsa ilk itirazlarınızı cevap dilekçesinde ileri sürmeniz, HMK. 128. maddesi gereğince bu süre içerinde cevap dilekçesini sunmadığınız taktirde davacının dava dilekçesinde ileri sürdüğü vakıaların tamamını inkar etmiş ve HMK.131 maddesi gereğince ilk itirazları ileri sürme hakkını kaybetmiş sayılacağınız ilanen tebliğ olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR