KÜTAHYA 2. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Dava dilekçesinin davalıya ilanen tebliği

KÜTAHYA 2. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183580
Şehir : Kütahya / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRUHABER 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2020/138 Esas
Tebligat Muhatabı
:
KUDRET ARSLAN ve SERDAR GÜNDÜZ

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN
T.C. KÜTAHYA 2. AİLE MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2020/138 Esas
DAVALILAR :
1-KUDRET ARSLAN
2-SERDAR GÜNDÜZ Aşağıdere Mah. 3. Sk. No:71 Kağızman/ KARS
Davacı Kamile UYGUR tarafından davalılar aleyhine açılan Babalık Davası davasının yapılan yargılamasında;
Mahkememizce yukarıda açık adresi yazılı davalılar KUDRET ARSLAN ve SERDAR GÜNDÜZ' e dava dilekçesi içerir davetiye çıkarılmış olup, tüm araştırmalara rağmen tebligata yarar açık adresi tespit edilemediğinden dava dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davalılar KUDRET ARSLAN ve SERDAR GÜNDÜZ’ e dava dilekçesinde 6100 sayılı HMK 127 ve 317/2 maddesi gereğince tebliğinden itibaren iki haftalık süre içinde cevap vermesi, aksi takdirde HMK 128. Maddesi gereğince davacının dava dilekçesinde ileri sürdüğü vakaların tamamını inkar etmiş sayılacağı, cevap dilekçesini HMK nun 121 ve 129 maddelerine uygun şekilde düzenlemesi, varsa ilk itirazlarınızı cevap süresi içinde bildirmesi, HMK 194 maddesi gereğince savunmasını somutlaştırması, dayanılan delillerin hangi delilin hangi vakanın ispatı için gösterdiğini açıkça belirtmesi, aksi takdirde HMK nun 140/5 fıkrası gereğince ancak ön inceleme aşamasında bu eksikliği tamamlayabileceği ve o delile dayanmaktan vazgeçmiş sayılacağı, belgeleri dilekçelere eklemesi halinde HMK 324. Maddesi gereğince ikame ettiği delillerin toplanması için mahkemeye avans yatırması ihtar olunur ve hüküm verileceği davalıya dava dilekçesi tebliği yerine geçerli olmak üzereİLANolunur. 30/06/2020

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR