KÜÇÜKÇEKMECE 6. AİLE MAHKEMESİ

Dava dilekçesi ve duruşma zaptının ilanen tebliği

KÜÇÜKÇEKMECE 6. AİLE MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080252
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/303 Esas
Tebligat Muhatabı
:
KANAR YALÇIN

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 6. AİLE MAHKEMESİ

ESAS NO : 2016/303 Esas

İLAN


DAVALI : KANAR YALÇIN - LETTİGKAUTWEG 33, 60599 FRANKFURT am MAİN ALMANYA
Davacı vekili tarafından aleyhinize açılan tanıma tenfiz davasının yapılan yargılamasında;
Mahkemenizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize Konsolosluk aracılığıyla davetiye çıkarılmış olup, adresinizden ayrıldığınız gerekçesiyle tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından dava dilekçesi ve duruşma zaptının ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davacı vekili dava dilekçesinde özetle: Tarafların Almanya Frankfurt Asliye Hukuk Mahkemesinin 460 F 9090/08 S sayılı ve 12/08/2008 tarihinde kesinleşen boşanma ilamı ile tarafların boşanmalarına karar verildiğini, ilgili ilamın tanınmasına ve müvekkilinin boşanmış olduğu kaydının nüfus müdürlüğündeki kütüğü işlenmesini talep ve dava etmiştir.
Dava dilekçesine karşı cevaplarınız ve delillerinizi iki haftalık kesin süre içerisinde cevap vermeniz, varsa bu süre içerisinde ilk itirazlarınızı sunmanız, cevap vermediğiniz takdirde ilk itirazları ileri süremeyeceğiniz ve dava dilekçesinde her ileri sürülen vakıaları inkâr etmiş sayılacağınız Aksi taktirde H.U.M.K.'nun 3156 sayılı yasa ile değişik 213/2 maddesi uyarınca yargılamaya yokluğunuzda devam olunacağı hususu ile Dava Dilekçesi ve duruşma zaptı yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR