VEZİRKÖPRÜ 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Boşanma davası duruşma günün ilanen tebliği

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00732391
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/153 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Davalı Satu Kaşcı
Duruşma Tarihi
:
18.01.2018 09:25

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN
T.C. VEZİRKÖPRÜ
2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)

ESAS NO : 2017/153 Esas
Davacı Selami Kaşcı tarafından davalı Satu Kaşcı aleyhine 28/06/2017 tarihinde açmış olduğu boşanma davasına ilişkin dilekçesinde özetle; davalı ile 13 yıldır evli oldukları, Ramazan, Bülent ve Taner isimlerinde müşterek 3 çocukları olduğu, davalı eşi ile aralarında hiçbir sorun yokken 15 Nisan Referandumundan bir hafta kadar önce Vezirköprü Alan Köyü'ne dedesinin yanına giderek evi terk ettiğini, sonrasında ise Ankara'ya abisinin yanına gittiği ve başka birisi ile resmi nikahsız olarak evlendiği, davalı eşinin çocuklarını darp ettiği, aile birliğinin devam etmesinin imkansız olduğunu, boşanmalarına karar verilmesini talep ve dava etmiştir. Davalı Satu Kaşcı'nın tebliğe yarar adresi tüm aramalara rağmen tespit edilememiş, mahkememizce ilanen tebligat yapılmasına karar verilmiştir.
Duruşma gününüz 18/01/2018 tarihinde saat:09:25'e bırakılmıştır. ("HMK'nun 139. maddesi uyarınca, belirlenen gün ve saatte, ön İnceleme ve tahkikat duruşması için mahkememizde hazır bulunmanız; HMK 150 maddesi gereğince, belirlenen gün ve saatte geçerli bir mazeretiniz olmaksızın duruşmaya gelmediğiniz takdirde gelen tarafça davanın takip edilmemesi halinde veya her iki tarafın da gelmemesi halindedosyanın işlemden kaldırılacağı, ayrıca sulh için gerekli hazırlıkları yapmanız ve varsa sulha ilişkinbelgeleri hazırlayıp sunmanız, duruşmaya geçerli bir mazeret olmaksızın gelmediğiniz ve yalnızca karşı tarafın gelip de yargılamaya devam etmesi halinde yokluğunuzda yargılamaya devam olunacağı, yapılan işlemlere itiraz edemeyeceğiniz ve yine duruşmaya gelen tarafça yokluğunuzda iddia ve savunmasını muvafakatınız olmaksızın genişletip değiştirebileceği hususu" ihtar olunur. )
Tebligatın ilan tarihinden itibaren 7 gün sonra yapılmış sayılacağı ilanen tebliğ olunur.30/11/2017

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR