KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Bedel tespit ve tescil dava tebliği

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804627
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HAKİMİYET 2000 16.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TÜRKİYE 16.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
EPDK
Dosya Numarası
:
2017/936 Esas
Tebligat Muhatabı
:
NUH MEHMET CENAN MİRASÇILARI SOLMAZ EFE, NERİMAN YALINIZ,DURAN CENAN, MEHMET CENAN

2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 10, 19. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
ESAS NO :
2017/936 Esas
KAMULAŞTIRMA İLANI

Mülkiyeti davalı NUH MEHMET CENAN MİRASÇILARI SOLMAZ EFE, NERİMAN YALINIZ,DURAN CENAN, MEHMET CENAN'a ait olan, KAYSERİ İLİ, KOCASİNAN İLÇESİ, ÇAVUŞAĞA KÖYÜ/MAH. MEVKİNDE TAPUYA KAYITLI 8942,66 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ TARLA VASIFLI TAŞINMAZIN 9,31 M2 MÜLKİYET, 1929,25 M2 Sİ İRTİFAK olmak üzere davacı EPDK tarafından Kamulaştırma Kanunu 11 ve 12. maddeleri uyarınca kıymet takdiri yapılmış, aynı kanunun 10. maddesi uyarınca malikler ile uzlaşılamamıştır.
Kamulaştırmayı yapan davacı idare tarafından, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için mahkememizin 2017/936 Esas Esas sayısında dava açılmıştır.
Dava tensip tutanağı, dava dilekçesi ve kamulaştırma evraklarının tebliğinden itibaren 30 gün içerisinmde davalı tarafın kamulaştırma ile ilgili olarak idari yargıdan iptal kararı getirmedikleri takdirde kamulaştırma işleminin gerçekleşeceği, açılacak davada husumetin davacı idareye yöneltileceği, 30 gün içerisinde kamulaştırma işlemine karşı idari yargıda iptal davası açanların dava açtıklarını ve yürütmenin durdurulması kararı aldıklarını belgelendirmedikleri takdirde kamulaştırma işleminin gerçekleşeceği ve mahkemece tespit edilen kamulaştırma bedeli üzerinden taşınmaz malın kamulaştırmayı yapan davacı idare adına tescil edileceği, dava konusu taşınmaz malın değerine ilişkin tüm savunma ve delillerini tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içerisinde yazılı olarak iş bu dava dosyasına bildirilmesi gerektiği, kamulaştırma bedelinin hak sahibi adına HALKBANKASI KAYSERİ YENİSANAYİ ŞUBESİNE yatırılacağı hususları 2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4. bendi uyarınca ilan olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR