Yazdır

KAHRAMANMARAŞ 2. AİLE MAHKEMESİ

Boşanma davası tebliği

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635663
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : ÖNSEN MAH. / HACIBAYRAM
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZEL BİLGİLERİ Tebligat İlanı Nedir?
Tebligat Konusu : Boşanma
Tebligat Muhatabı : Davalı SONER CANBOLAT
Dosya Numarası : 2016/580 esas

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET
İlan Metni

İLAN

T.C. KAHRAMANMARAŞ 2. AİLE MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2016/580


Davacı Ebru CANBOLAT vekili Av. Hülya BAĞRIAÇIK tarafınan davalı Soner CANBOLAT aleyhine ikame edilen BOŞANMA davasının yapılan yargılaması sırasında verilen ara kararı uyarınca.
Davacı vekili, dava dilekçesinde,taraflar arasında şiddetli geçimsizlik olduğundan bahisleevliliğin temelinden sarsılması nedeniyle tarfların BOŞANMALARINA, müşterek çocuklar Elif Güzel ile Hasan ÇANBOLAT ın velayetlelrinin davacı anneye verilmesine,aha evvelK.Maraş 1.Aile Mahkemesinin 2012/914 esassayılı dava dosyası üzerinden davacı lehine takdir edilen aık 150,00 TL tedbir nafakasının 300,00 TL daha artıralarak aylık 450,00 TL yeçıarılmasına,müşterek çocukların her biri için aylık takir edilen aylık 120,00 TL tedbir nafakasının daaylık 275,00 TL Daha artıralarak aylık 400,00 TL ye çıkarılmasına ve bu nafakalarında her yıl ÜFE- TÜFE oranında artırım yapılarakdavalıdan tahsiline ayrıca, boşanma davası nedeniyle 50.000,00 TL maddi ve 50.000,00 TL de manevi tazminatın davalıdan tahsiline karar verilmesini talep v edava etmiştir.
Dosyamız davalısı olan K.Maraş ili Onikişubat ilçesi Ö**** mahallesi nüfusunda kayıtlı bulunan Y**** ve E*** oğlu, 20.4.19** K******** D.lu, 3******6 TC kimlik nolu SONER CANBOLAT ın da yapılan tüm aramalara rağmen adresi tesbit edilemediğniden davlaıya yukarıda özeti yazılı dava dilekçesi ile tensip ara kararıihtarlı-meşruhatlı davetiye içeriği olan 6100 Sayılı HMK nun 122 md. Gereğince " iş bu davetiyenin tebliğinden itibaren 2 haftalık yasal süre içinde varsa davaya karşı itiraz, delil ve belgelerinizi dosyaya ibraz etmeniz aksi takdirde dava dilekçesinde ileri sürülen hususları inkar etmiş sayılacağınız" hususlarını içerir ihtarlı-meşruhatlı davetiye içeriğinin davalıya ilanen tebliğine kara verilmiş olupiş bu ilan özetinin gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 8. Gün dava dilekçesi ve tensip tutanağı ihtarlı-meşruhatlı davetiye içeriğinin davalıya tebliğ edilmiş sayılacağı hususu ilanen tebliğ olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR