SUTEK TEKNİK HIRDAVAT OYUNCAK ELK.TEK.İNŞ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

Güvensiz ürün arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447386
Şehir : İzmir / Torbalı
Yayınlandığı Gazeteler

ORTADOĞU 10.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
HÜRSES 10.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebliği Çıkaran Mercii
:
Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Tebligat Konusu
:
Nomo marka NDDR model Led Ampul cinsi ürün
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İlgili yasal mevzuat uyarınca yapılan denetimler sonucunda Sutek Teknik Hırdavat Oyuncak Elek.Teks.inş.San. ve Tic.Ltd.Şti. tarafından ithal edilip piyasaya sürülen Nomo marka NDDR model Led Ampul cinsi ürün, ilgili yönetmelikler kapsamında teste tabi tutulmuş olup, bu yönetmeliklerde yer alan TS EN 62560 standardına göre yapılan testlerden olumsuz sonuç alındığı tespit edilmiştir. Bu ürünlerin kullanımında güvenlik sorunu oluşacağı kanaatine varılmıştır.
Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 09.06.2016 tarih ve 407 sayılı yaptırım kararı gereğince, söz konusu ürünlerin piyasaya arzı durdurulmuş olup, daha önce bu üründen satın almış olan kullanıcıların ilgili ürünü kullanmamaları ve satın aldığı yetkili bayilere bedeli karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.
MARKA: NOMO
MODEL : NDDR
ALINAN ÖNLEM : Ürünler toplatılacaktır.
SORUN : ÜrünlerTS EN 62560 standardına göre yapılan deneylerinden olumsuz sonuç almıştır. İADE EDİLECEK ADRES : Sutek Teknik Hırdavat Oyuncak Elek.Teks.inş.San. ve Tic.Ltd.Şti. Adres : Muratbey Mah. Alpsu Sitesi 3601 Sok. No:22/C Papatya Apt. K:l D:2 Torbalı/İZMİR Telefon : 0507-9261949

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR