ARNAVUTKÖY TAPU MÜDÜRLÜĞÜ

Taşınmaz mülkiyeti karar tebliği

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00569197
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Yayınlandığı Gazeteler

ŞOK 18.03.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
İntikal ve Miras ortaklığından doğan elbirliği mülkiyetinin paylı mülkiyete çevrilmesi
Tebligat Muhatabı
:
AHMET SERDAR ALPAKGİR

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu (Eşya Hukuku)nun 713, 1019. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Arnavutköy Tapu Müdürlüğü'nden

İlanen Duyurulur


Sayın AHMET SERDAR ALPAKGİR
İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Yassıören köyü 172 ada 34 parsel sayılı taşınmazın tamamı iştirak halinde KAMİL mirasçıları HAYRİYE DÜZGÜNOĞLU, HÜSNÜ DÜZGÜNOĞLU, SEMA DÜZGÜNOĞLU, AHMET SERDAR ALPAKGİR, MİNE ÇAKIROĞLU ve KADİR MÜŞFİK GÜNSELİ adlarına kayıtlı iken; İSTANBUL 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ'nin 10/11/2015 tarih 2015/142 ESAS ve 2015/996 KARAR sayılı sayılı veraset belgesine istinaden mirasçılarından MİNE ÇAKIROĞLU ve KADİR MÜŞFİK GÜNSELİ vekili BAYRAM ÖZDEMİR, 5831 sayılı Kanunun 8. maddesi ile Kadastro Kanunu'na eklenen EK 3. maddesine istinaden intikal ve miras ortaklığından doğan elbirliği mülkiyetinin paylı mülkiyete çevrilmesi talebinde bulunmuştur.
Bu nedenle; anılan kanun hükmüne göre, elbirliği mülkiyetinin devamına yönelik bir itiraz olan varsa bu itirazı ve paylaşma davası açılmış ise dava açıldığı hususunun bu ilanın tebliğinden itibaren (15 günlük süre içerisinde) Tapu Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir. Postada (vs) olabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Bir itirazınız olmazsa veya paylaşma davasının açıldığı bildirilmezse, işbu taşınmaz üzerindeki elbirliği mülkiyeti paylı mülkiyete dönüştürülerek, hissedarlık esaslarına göre mirasçılar adına tapu kütüğüne tescil edilecektir. 15/03/2017

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR