KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kamulaştırma (bedel tesbiti ve tescil) dava tebliği

Kurumun Aktif İlanları // Kurumun Arşiv İlanları // Kurumun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00525840
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 09.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
DİRİLİŞ POSTASI 09.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/466 Esas
Tebligat Muhatabı
:
EYÜP DOĞAN ve MEHMET DOĞAN
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
ESAS NO : 2015/466 EsasKAMULAŞTIRMA İLANI
Mülkiyeti davalı EYÜP DOĞAN ve MEHMET DOĞAN'a ait olan, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Yuvalı Köyü, 237 ada, 296 parsel, 645,82m2 sayılı taşınmazın tamamı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından Kamulaştırma Kanunu 11 ve 12. maddeleri uyarınca kıymet takdiri yapılmış, aynı kanunun 10. maddesi uyarınca malikler ile uzlaşılamamıştır.
Kamulaştırmayı yapan davacı idare tarafından, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için mahkememizin 2015/466 Esas Esas sayısında dava açılmıştır.
Dava tensip tutanağı, dava dilekçesi ve kamulaştırma evraklarının tebliğinden itibaren 30 gün içerisinmde davalı tarafın kamulaştırma ile ilgili olarak idari yargıdan iptal kararı getirmedikleri takdirde kamulaştırma işleminin gerçekleşeceği, açılacak davada husumetin davacı idareye yöneltileceği, 30 gün içerisinde kamulaştırma işlemine karşı idari yargıda iptal davası açanların dava açtıklarını ve yürütmenin durdurulması kararı aldıklarını belgelendirmedikleri takdirde kamulaştırma işleminin gerçekleşeceği ve mahkemece tespit edilen kamulaştırma bedeli üzerinden taşınmaz malın kamulaştırmayı yapan davacı idare adına tescil edileceği, dava konusu taşınmaz malın değerine ilişkin tüm savunma ve delillerini tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içerisinde yazılı olarak iş bu dava dosyasına bildirilmesi gerektiği, kamulaştırma bedelinin hak sahibi adına T.C. Halk Bankası Yeni Sanayi Şube Müdürlüğüne yatırılacağı hususları 2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4. bendi uyarınca ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR