Yazdır

ANKARA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

Sözleşmeli astsubay ve uzman erbaş alınacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451442
Şehir : Ankara / Çankaya
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
POSTA 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
PERSONEL ALIMI İLANI ÖZEL BİLGİLERİ Personel İlanı Nedir?
Son başvuru Tarihi : 31.10.2016 17:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA SÖZLEŞMELİ SUBAY, SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY VE UZMAN ERBAŞ ALINACAKTIR.

Başvurular 17-31 Ekim 2016 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak branşlar, alım şartları ve diğer detaylar www.sgk.tsk.tr adresinde yer alan Bilgilendirme Kılavuzlarında (Ekim 2016) belirtilmiştir.

SÖZLEŞMELİ SUBAY VE SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY ALIMLARI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Subaylık için asgari kılavuzda istenen lisans, astsubaylık için asgari kılavuzda istenen önlisans veya dengi okul mezunu olmak.

3. 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1984 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.).

4. Yapılacak ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

5. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden uygun sağlık raporu almak.

6. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

7. Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Subay ve Sözleşmeli Astsubay Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Ekim 2016) diğer şartları taşıyor olmak.

UZMAN ERBAŞ ALIMLARI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

3. 2016 yılı Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak (Bkz:md/5/6).

5. Halen askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, son başvuru tarihi itibari ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 01 Mayıs 2017 tarihinde terhis belgesi alabilecek durumda olanlar).

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (17 Ekim 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Halen askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “……..Sınıfında/Sınıflarında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca sınıf özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

12. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Ekim 2016) diğer şartları taşıyor olmak.

İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR