BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Öğretim üyesi (yrd.doç ve doçent) alım ilanı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699309
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
19
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
Her birim için farklı nitelikler gerekmektedir, ayrıntısı ilan içeriğindedir.
İlgili Yönetmelik
:
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ve  “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme  ve Atanma Yönergesi ” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN


Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ve “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. Doçentlerin başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle başlar, onbeşinci (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer. Yardımcı Doçentlerin başvuru süresi gazetede yayınlandığı tarih itibariyle başlar, onbeşinci (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer. Ayrıntılı ilan metni ile formlar Üniversitemizin (www.btu.edu.tr) web sayfasının duyurular bölümünde mevcuttur. İlan olunur.

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLAN TABLOSU

BİRİMİ: DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Sıra
No
Bölüm Anabilim Dalı Unvanı Derece Adet Açıklama
1 Makine Mühendisliği Makine Mühendisliği Doçent 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Mekanik birleştirme yöntemleri ve sıcak şekillendirme konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
2 Makine Mühendisliği Makine Mühendisliği Doçent 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Oksetik film tabakaları ve çatlaklar konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
3 Kimya Kimya Doçent 3 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Kimya alanından almış olmak. İyon kümeleri ve iminooksim metal kompleksleri konularında çalışmaları olmak.
4 Elektrik-Elektronik Müh. Elektronik Mühendisliği Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Elektronik Mühendisliği alanından almış olmak. Elektromanyetik saçılma konusunda çalışmaları olmak.
5 Elektrik-Elektronik Müh. Elektronik Mühendisliği Yrd. Doç. 5 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Elektrik-Elektronik alanından almış olmak. Teraherz uygulamaları ve malzeme karakterizasyonu konularında çalışmaları olmak.
6 Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak.
7 Fizik Fizik Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Fizik alanından almış olmak. İnorganik yarıiletken ince filimler ve fotovoltaik güneş hücreleri konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
8 Fizik Fizik Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve lisansüstü derecelerini Fizik alanından almış olmak. Lüminesans yarı iletken iyon aşılama konularında çalışmaları olmak.
9 İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini İnşaat Mühendisliği alanından almış olmak. Hidrolik veya ulaştırma konularında çalışmaları olmak.
10 Mekatronik Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Yrd. Doç. 5 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Robotik kontrol teorisi ve gerçek zamanlı uygulamalar konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
11 Mimarlık Mimarlık Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Mimarlık alanından almış olmak. Yüksek yapılar ve çağdaş mimari konularında çalışmaları olmak.
BİRİMİ : İNSAN ve TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
12 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Lojistik Yrd. Doç. 3 1 Lisansüstü derecelerini İşletme alanından almış olmak.Uluslararası pazar analizi ve lojistik alanlarında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
13 Psikoloji Sosyal Psikoloji Yrd. Doç. 4 1 Lisans derecesini Psikoloji, lisansüstü derecelerini Adli Psikolojisi alanlarından almış olmak. Suç psikolojisi konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
14 Psikoloji Sosyal Psikoloji Yrd. Doç. 4 1 Lisans derecesini Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, lisansüstü derecelerini Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanlarından almış olmak. Çocuk ve ergen psikolojisi konularında çalışmaları olmak.
15 Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve lisansüstü derecelerini Uluslararası İlişkiler alanından almış olmak.Siber güvenlik konusunda çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
16 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uluslararası Ticaret Yrd. Doç. 4 1 Lisans derecesini Ekonometri, lisansüstü derecelerini Ekonomi alanlarından almış olmak.Ekonometrik dış ticaret modelleri ve vergiler konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
17 İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yrd. Doç. 5 1 Lisansüstü derecelerini İşletme Mühendisliği alanından almış olmak. Kalite performansı ve teknoloji transferi konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
BİRİMİ : ORMAN FAKÜLTESİ
18 Orman Mühendisliği Orman Mühendisliği Yrd. Doç. 5 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Orman Mühendisliği alanından almış olmak. Ormancılık ekonomisi ve ormancılıkta büyüme konularında çalışmaları bulunmak.İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
19 Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Mimarlığı Yrd. Doç. 4 1 Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini Peyzaj Mimarlığı alanından almış olmak. Doğal bitkilerin kültüre edilmesi konularında çalışmaları bulunmak.

Not: Doçent kadrolarına atanacaklar daimi statüde çalıştırılacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR