Yazdır

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI

Mühendislik ve mimarlık fakültesine yardımcı doçent alınacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492812
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
PERSONEL ALIMI İLANI ÖZEL BİLGİLERİ Personel İlanı Nedir?
Aranılan Nitelik ve Unvan : Betonarme binaların malzeme ve taşıyıcı sistem özelliklerine bağlı olarak deprem performanslarının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Eleman Sayısı : 1
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Akademik Personel İlanı (Yardımcı Doçent İlanı)


Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim üyesi alınacaktır.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların İlgili Fakültelere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
YARDIMCI DOÇENT:
Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; ekleyecekleri özgeçmişini, 4 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına başvurmaları gerekmektedir.
NOT: Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurumunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23’üncü maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. İlgili birimlerce yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.
Başvuru süresi, bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün olup son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir. Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, tecilli olmak veya askerlikten muaf olduğunu belgelendirmek.

BİRİMİ : Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
ANABİLİM DALI : İnşaat Mühendisliği
UNVANI : Yrd. Doç.
ADET : 1
DRC. : 3
BAŞVURU KOŞULU : Betonarme binaların malzeme ve taşıyıcı sistem özelliklerine bağlı olarak deprem performanslarının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR