İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

Personel (uzman erbaş) temin edilecektir

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Son başvuru Tarihi
:
31.07.2017 18:00

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş Yönetmeliği 5. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA UZMAN ERBAŞ ALINACAKTIR.


Başvurular 04-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.sahilguvenlik.gov.tr adresinde yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda (Haziran 2017) belirtilmiştir.

BAŞVURU KOŞULLARI

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
2.En az lise veya dengi okul mezunu olmak.
3.2017 yılının Ocak ayını ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
4.Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak (Bkz:md/5/6).
5.Askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, son başvuru tarihi itibari ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 31 Ocak 2018 tarihinde terhis belgesi alabilecek durumda olanlar).
6.Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (04 Temmuz 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
7.Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
8.Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
9.Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “……..Sınıfında/Sınıflarında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca sınıf özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
10.Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
11.Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.
12.Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Haziran 2017) diğer şartları taşıyor olmak.

İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR