YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Yıldız Teknik Üniversitesi 11 Öğretim Görevlisi alıyor

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK687867
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
11
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
16.09.2019
Son başvuru Tarihi
:
30.09.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ELEMANI ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır. Adaylar başvurularını, başvuru süresi içinde şahsen veya posta yoluyla yapabilirler. Eksik belge/bilgi ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak, posta ile yapılacak başvurularda, postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Kurumumuza ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir. Ön değerlendirme sonuçları ile sınav giriş yeri ve saatine ilişkin bilgiler, atanmaya hak kazanan adaylara ilişkin nihai değerlendirme sonuçları, Üniversite internet anasayfası ve/veya başvuru yapılan birim internet sayfasında duyurulacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olabileceğinden dolayı adayların tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir.

A. GENEL ŞARTLAR : 1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2- ALES'ten en az 70 puan almış olmak, 3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak, 4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir, 5- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

B. ÖZEL ŞARTLAR : 1- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

C. MUAFİYET : Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. ÖNEMLİ NOTLAR: 1) "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" in son haline www.mevzuat.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir. 2) Başvuru için gerekli belgeler ve ilgili yönetmelikte belirtilen şartlarla ilgili özet bilgi tablosuna prs.yildiz.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

SINAV TAKVİMİ :
İlk Başvuru Tarihi : 16.09.2019
Son Başvuru Tarihi: 30.09.2019
Ön Değerlendirme Tarihi: 08.10.2019
Sınav Giriş Tarihi: 14.10.2019
Sonuç Açıklama Tarihi: 18.10.2019

İLAN NO KADRO ÜNVANI KADRO DERECESİ KADRO ADEDİ BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI BAŞVURU YERİ NİTELİK
19020 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (Uygulamalı Birim) 5 1 GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜH GEMİ ELEKTRİK ELEKTRONİK VE OTOMASYONU GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DEKANLIĞI Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Elektrik veya Elektronik Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Ayrıca Gemilerde Enerji Verimliliği konusunda çalışmaları olmak
19021 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (Uygulamalı Birim) 5 1 KİMYA METALURJİ FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA TEKNOLOJİSİ KİMYA METALURJİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞI Gıda Mühendisliği lisans mezunu olup, aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla yüksek lisans mezuniyetinden sonra Gıda Endüstrisinde Ar-Ge mühendisi olarak en az 5 yıl deneyimi olmak.
19022 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (Ders Verecek) 5 6 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ----- ------- YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dilbilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olup, bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans eğitimi sonrasında Yükseköğretim veya MEB örgün öğretim kurumlarında yukarıda belirtilen alanlarda belgelendirmek kaydıyla 2 yıl ders vermiş olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 90 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak
19023 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (Uygulamalı Birim) 5 1 REKTÖRLÜK UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ------ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü lisans mezunu olup, bu alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak. Öğretim Tasarımı, Web Yazılım, Web Tasarım, PHP, MySQL, Linux Sunucu Yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak. Belgelendirmek koşulu ile Uzaktan Eğitim alanında yüksek lisans sonrası en az 2 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak
19024 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (Ders Verecek) 5 2 REKTÖRLÜK TÜRKÇE VE YABANCI DİL UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ----- PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI Türkçe Öğretmenliği veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans mezunu olup, bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans sonrası 3 yıl ders verme tecrübesine sahip olmak. Yabancılara Türkçe öğretimi sertifikasına sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR