ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Özyeğin Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi alıyor

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK812662
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
3
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
01.07.2020
Son başvuru Tarihi
:
16.07.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. Maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Yabancı Diller Yüksekokulu’na Öğretim Görevlileri alınacaktır.
Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında önetmelik” kapsamındaki koşulları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:
1. Başvuru Formu (https://www.ozyegin.edu.tr/tr/yabanci-diller-yuksekokulu/scolaolanaklari adresinden ulaşabilirsiniz.)
2. Özgeçmiş/YÖK Formatlı Özgeçmiş (Dört A4 sayfayı geçmemelidir ve en az üç referans e-posta ve iletişim bilgileri ile belirtilmelidir.)
3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4. Öğrenim Belgeleri (Lisans diploması, Lisans Transkripti (GPA notu için şarttır), Tezli Yüksek Lisans diploması, varsa Doktora Diploması (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması, denklik belgesinin ibrazı gerekmektedir, e-devletten alınan belgeler geçerlidir.)
5. ALES Belgesinin Fotokopisi (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
6. YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri fotokopileri(Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
7. Adli Sicil Kaydı Belgesi (e-devletten alınan belgeler geçerlidir.)
8. Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmadığına dair terhis veya muaf olduğunu belirten belge (Bakaya durumda olmamak)
Adayların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları e-posta yoluyla (scola.recruiting@ozyegin.edu.tr) ulaştırmaları gerekmektedir. Eksik belgelerle başvuru ve süresi içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemizin web adresinde (https://www.ozyegin.edu.tr) yayınlanacak olup tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İLAN TAKVİMİ
Duyuru Başlama Tarihi : 01.07.2020
Son Başvuru Tarihi : 16.07.2020
Ön Değerlendirme Tarihi : 21.07.2020
Sınav Giriş Tarihi : 24.07.2020
Sonuç Açıklama Tarihi : 28.07.2020

Fakülte/
Yüksekokul
Bölüm Unvan Sayı Aranan Şartlar ALES
Puanı
YDS /
Eş Değeri
Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 3 Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık), Çeviri bilim (İngilizce) bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve en az tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak 70 90

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR