OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK825838
Şehir : Osmaniye
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
10
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
28.07.2020
Son başvuru Tarihi
:
14.08.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu”nun 48’inci maddesi, 2547 sayılı “Yükseköğretim Kanunu”nun ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümleri ile “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR
- Başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayın tarihi olan 28.07.2020 ve son başvuru tarihi olan 14.08.2020 tarihi mesai bitimine kadardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
- Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23., 24., 25. ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir.
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların, Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek, ibraz edeceklerdir.
- 2547 Sayılı Kanun'un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20'lik kota kapsamında, başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
- Postadaki gecikmelere, eksik bilgi ve belge ile intikal eden başvurulara ve gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.
*PROFESÖR
Kadrolarına başvuracak adaylar, daimi statüde görev yapacak olup, adayların başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri (Aslı veya Noter Onaylı), Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirtmek koşuluyla), 6 (altı) takım (1 Adet Fiziksel + 5 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir.
**DOÇENT
Kadrolarına başvuracak adayların, daimi statüde görev yapacak olup, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri (Aslı veya Noter Onaylı) Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.
***DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
Kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgeleri (Aslı veya Noter Onaylı) Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemizin İlgili Birimlerine, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

İlan No. Kadro Birimi Bölümü Anabilim Dalı/Prog. Kadro Unvanı Kad. Der. Adet Açıklamalar
20200801 Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Isıl Enerji Sistemleri Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Makine Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Güneş Enerjisi ve Damıtma Sistemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.

20200802 Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Uzaktan Algılama Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Geomatik Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Isıl Uzaktan Algılama ve Kentsel Isı Adaları konularında çalışmalar yapmış olmak.

20200803 Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı Profesör 1 1

Batı Savaş Edebiyatı, Göçmen Edebiyatı ve Dil Eğitimi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

20200804 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Temel İslam Bilimleri Bölümünde Doktora yapmış olmak. Hadis alanında çalışmalar yapmış olmak.

20200805 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Temel İslam Bilimleri Bölümünde Doktora yapmış olmak. İslam Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.

20200806 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tasavvuf Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Temel İslam Bilimleri Bölümünde Doktora yapmış olmak. Tasavvuf alanında çalışmalar yapmış olmak.

20200807 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Temel İslam Bilimleri Bölümünde Doktora yapmış olmak. Tefsir alanında çalışmalar yapmış olmak.

20200808 Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Gıda Teknolojisi Doçent 3 1

Kimya Anabilim Dalında Doçentlik unvanına sahip olmak. Katalizörler ve Doğal Korozyon İnhibitörleri konularında çalışmalar yapmış olmak.

20200809 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi Görüntüleme ve Teknikler Profesör 1 1

Optik Uygulamalı Lüminesans (OSL) Tekniğinin Yaş Tayinine Uygulamaları ve Heusler Alaşımlarının Elektronik, Mekanik ve Fonon Özelliklerinin üzerine çalışmalar yapmış olmak.

20200810 Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Gelişimi Dr. Öğr. Üyesi 5 1

Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Çocukların Zihinsel Temsilleri ve Okula Uyum konularında çalışmalar yapmış olmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR