NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR  ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine 2 Araştırma Görevlisi ve 10 Öğretim Görevlisi alınacak

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : DPB684055
Şehir : Niğde
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
12
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
03.09.2019
Son başvuru Tarihi
:
17.09.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; Üniversitemizin aşağıda yer alan birimlerine 2547 sayılı Kanun’un 31. Maddesi uyarınca Öğretim Görevlisi, 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Duyuru Başlama Tarihi : 03.09.2019

Duyuru Bitiş Tarihi : 17.09.2019

Ön Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi : 30.09.2019

Giriş Sınav Tarihi : 11.10.2019

Giriş Sınavı Sonuç Açıklama Tarihi : 16.10.2019

Sonuçların Açıklanacağı Web Adresi : www.ohu.edu.tr

Başvuru Şekli : Şahsen- Posta

SN KADRO UNVANI KD ADET BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI ALES YABANCI DİL BAŞVURU YERİ AÇIKLAMA
1 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 4 1 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI 70 50 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İnşaat Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans
yapıyor olmak.
2 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 4 1 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI SİYER-İ NEBİ VE İSLAM TARİHİ 70 50 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı İslam Tarihi Bilim Dalında yüksek lisans yapıyor
olmak.
3 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TEKSTİL VE MODA TASARIMI MODA TASARIMI ANASANAT DALI 70 50 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu
Gemoloji Bölümü lisans mezunu olmak. Doğal Yapı Taşları ve Süs Taşları Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek koşuluyla Anadolu Türk kültüründe süs taşlarının kullanımı alanında
çalışmalar yapmış ve Yükseköğretim kurumlarında takı
tasarımı alanında en az 1 (bir) eğitim- öğretim dönemi ders vermiş olmak.
4 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
(UYGULAMALI ALAN)
5 1 REKTÖRLÜK NANOTEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA
MERKEZİ
70 50 REKTÖRLÜK Biyomühendislik bölümü lisans mezunu olmak.
Nanobilim ve Nanomühendislik Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Belgelendirmek koşuluyla Ar-Ge işletmelerinde en az 6
(altı) ay tecrübeye sahip olmak.
5 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI 70 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU İşletme bölümü lisans mezunu olmak.
Muhasebe ve Finansman Bilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Finansal raporlama standartları alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yükseköğretim kurumlarında en az 5 (beş) yıl çalışmış olmak.
6 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HUKUK ADALET 70 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak. Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans
yapmış olmak.
7 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HUKUK ADALET 70 NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Yükseköğretim kurumlarında alanında en az 3 (üç) yıl tecrübeye sahip olmak.
8 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 BOR HALİL ZÖHRE ATAMAN MESLEK YÜKSEKOKULU TASARIM GRAFİK TASARIM 70 BOR HALİL ZÖHRE ATAMAN MESLEK YÜKSEKOKULU Resim İş Öğretmenliği, Resim, Endüstriyel Tasarım, Grafik veya Grafik Tasarımı lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde yüksek lisans yapmış olmak.
9 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TERAPİ VE
REHABİLİTASYON
FİZYOTERAPİ 70 NİĞDE ZÜBEYDE
HANIM SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
Biyoloji bölümü lisans mezunu olmak.( Tıp) Anatomi Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Radyolojik Anatomi üzerine çalışmalar yapmış olmak. Temel Plastinasyon Eğitimi Sertifikasına sahip olmak.
10 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 ULUKIŞLA MESLEK YÜKSEKOKULU ULAŞTIRMA HİZMETLERİ RAYLI SİSTEMLER İŞLETMECİLİĞİ 70 ULUKIŞLA MESLEK YÜKSEKOKULU Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek koşuluyla C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine ve
Yükseköğretim kurumlarında en az 5
(beş) yıl tecrübeye sahip
olmak.
11 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU ELEKTRONİK VE OTOMASYON RADYO VE TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ 70 NİĞDE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Elektrik- Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Belgelendirmek koşuluyla alanında en az 2 (iki) yıl tecrübeye,
Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Mühendis Yetkilendirme Belgesi ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimi
sertifikalarına sahip olmak.
12 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 NİĞDE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU GÖRSEL, İŞİTSEL TEKNİKLER VE MEDYA YAPIMCILIĞI RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI 70 NİĞDE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü lisans mezunu olmak. Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı Radyo Televizyon Bilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.
Belgelendirmek koşuluyla alanında en az 2 (iki) yıl tecrübe sahibi ve film yapımı, yönetmenlik, kurgu ve senaryo eğitimleri konusunda sertifikası olmak.

MUAFİYET
(1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
(2) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.


AÇIKLAMALAR:
a- Adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın web sitesi formlar modülü “Akademik Personel Formları” linkinde bulunan Akademik Personel Başvuru Formunu doldurarak; aşağıda istenen belgeler ve var ise yayınlanmış veya yayınlanacak olan bilimsel/sanatsal çalışmalarını ekleyerek ilgili birime şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün olup, günü mesai bitiminde sona erecektir. (Posta ile yapılan başvurularda 17.09.2019 tarihinden sonra Üniversitemize ulaşacak başvurular dikkate alınmayacaktır. İlan süresi içerisinde ilanda belirtilen başvuru yerine yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
b- Araştırma Görevlisi Atamaları 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca yapılacağından; Adayların ibraz etmiş olduğu lisansüstü eğitim belgelerinde Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen azami öğrenim sürelerini aşmamış olduğunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
c- Adayların; E-Devlet üzerinden almış oldukları mezuniyet belgeleri ile Öğrenim Belgeleri karekodlu olması durumunda kabul edilecektir. E-Devlet haricinde alınmış Mezuniyet ve Öğrenim belgelerinin onaylı (ıslak imzalı, mühürlü) olması gerekmektedir. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin ibraz edilmesi zorunludur. (Aslı veya onaylı sureti) (Onaysız belge ve fotokopi kabul edilmeyecektir.)
d- İş Tecrübe Belgesi istenen durumlarda iş tecrübesinin Lisans Mezuniyeti sonrasında olmasına bakılır ve belge üzerinde ilgili işyerinin kurumsal logosu, kaşesi, yetkilinin imzası ve belge tarihinin bulunması zorunludur. Ayrıca iş tecrübesinin SGK’dan alınmış onaylı hizmet dökümü ile
belgelendirilmesi gerekmektedir.
e- Adaylar, Üniversitemizin aynı tarihte çıkmış olduğu ilanda yalnızca bir kadroya müracaat edebilirler. Birden fazla kadroya müracaat eden adayların başvuruları geçersiz sayılır.
f- Başvuran adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldı ise iptal edilecektir. NOT: Ön Değerlendirme ve Sınav Sonuçları www.ohu.edu.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.


İSTENİLEN BELGELER:
1. Akademik Personel Başvuru Formu (http://www.ohu.edu.tr/personel/sayfa/akademik-personel-formlari)
2. Lisans Mezuniyetine İlişkin Belge ve Transkript (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya onaylı sureti)
3. Lisansüstü Öğrenci Belgesi ve Transkripti veya Mezuniyet Belgesi ve Transkripti (Yüksek Lisans/Doktora) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya onaylı sureti)
4. ALES Belgesi (Belge üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu ve Karekodu bulunan)
5. Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen)
6. Kamu Kurumunda Çalışanlar için Çalıştığı Kurumdan Alınmış Onaylı Hizmet Belgesi
7. İş Tecrübe Belgesi (Belge üzerinde ilgili işyerinin kurumsal logosu, kaşesi, yetkilinin imzası ve belge tarihi bulunan) (Tecrübe şartı istenen kadrolar için)
8. SGK’DAN Alınmış Onaylı Hizmet Dökümü (Tecrübe şartı istenen kadrolar için)
9. Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Güncel) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya aslı)
10. Sabıka Kaydı (Güncel) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya aslı)
11. Özgeçmiş
12. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
13. 2 (iki) Adet Fotoğraf

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR