MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK810033
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
4
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
Öğretim Üyesi
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
25.06.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Esaslarına göre Öğretim Üyesi alınacaktır.
Başvurular Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine göre alınacak olup, öğretim üyesi kadro ilanlarına ait başvuru dilekçesi, MSGSÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Beyan Formu, Belge Düzenleme Kılavuzu ve diğer belgeler http://www.msgsu.edu.tr internet adresinin Personel Dairesi Başkanlığı kısmında yer almaktadır.
Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
Başvuru süresi, bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün olup, son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.
Diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir. Duyurulur.

MİMARLIK FAKÜLTESİ

BÖLÜM ANABİLİM/ ANASANAT
DALI
UNVANI ADET ARANAN ŞARTLAR
Şehir ve Bölge Planlama Bölge Planlama Prof. 1 Lisans eğitimini Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Kentsel Planlama Programı’nda, doktora eğitimini Şehircilik Programı’nda tamamlamış olmak. Doçentlik unvanını Şehir ve Bölge Planlama bilim alanında almış olmak. Sürdürülebilirlik, ekoloji veenerji, mekânsal strateji planları alanında çalışmalar yapmış olmak ve bu
alanlarda ders verme deneyimine sahip olmak.

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

BÖLÜM ANABİLİM/
ANASANAT DALI
UNVANI ADET ARANAN ŞARTLAR
Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Prof. 1 Lisans eğitimini Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Yeni Türk Edebiyatı alanında yapmış olmak. Türk Halk Edebiyatı alanında çalışmaları bulunmak ve bu alanda ders verme
deneyimine sahip olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Dr.Öğr. Üyesi 1 Lisans eğitimini Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Yeni Türk Edebiyatı alanında yapmış olmak. Doktorasını Cumhuriyet öncesi
Türk romanı üzerine yapmış olmak.

TAŞINABİLİR KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA VE ONARIM YÜKSEKOKULU

BÖLÜM ANABİLİM/
ANASANAT DALI
UNVANI ADET ARANAN ŞARTLAR
Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım
Yüksekokulu
Onarım Dr.Öğr.Üy esi 1 Lisans eğitimini Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü'nde yapmış olmak, doktora derecesini kimya bölümünden malzeme üzerine almış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR