MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alım ilanı

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK687859
Şehir : Manisa
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
2
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
16.09.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemiz Akademik birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama ve Görev Süresi Uzatımı İle İlgili Yönerge hükümleri doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır.


MÜRACAATTA ARANACAK ŞARTLAR


DOÇENTLER İÇİN
- 2547 Sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
- Doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulun yaptığı sözlü sınavı ile almış olmak
(Doçentlik unvanını sözlü sınav ile almayan adaylar Üniversitelerarası Kurulca belirlenecek jüri üyelerince doçentlik sözlü sınavına tabi tutulacaktır)
- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 65 (altmışbeş) veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
- Doçent kadroları daimi statüdedir.
- 1 (Bir) Adet Başvuru Dosyası (Başvuru Dilekçesi, Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Öğrenim Belgeleri, Yabancı Dil Belgesi, Nüfus Cüzdanı Sureti, 2 adet Fotoğraf)
- 4 (Dört) Takım Dosya (Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Yabancı Dil Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlar)


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN
- 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
- 1 (Bir) Adet Başvuru Dosyası (Başvuru Dilekçesi, Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Nüfus Cüzdanı Sureti, Doktora Belgesi Onaylı Sureti, Öğrenim Belgeleri, 2 adet Fotoğraf)
- 4 (Dört) Takım Dosya (Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doktora Belgesi Onaylı Sureti, Yayın Listesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlar)


GENEL ŞARTLAR
- Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.
- Yurtdışı Kurumlardan alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliği’nin onaylanmış olması şarttır.
- İlan şartlarımızı taşıyan adayların ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde;
Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ise kadronun ilan edildiği birimlere bizzat başvurmaları gerekmektedir.
- Doçent kadrosunda görev yapmakta olan öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.
- Posta ile yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
NOT: “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama
ve Görev Süresi Uzatımı ile İlgili Yönerge” ye http://personel.cbu.edu.tr/yonergeler.5532.tr.html adresinden,
"Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu" na http://personel.cbu.edu.tr/formlar-vedokumanlar/formlar.5574.tr.html adresinden ulaşılabilmektedir.

BİRİMİ ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA
HASAN FERDİ TURGUTLU TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR BİLİMLERİ DOÇENT 2 1 "Çizgelerin Zedelenebilirlik Ölçümlerinin Hesaplanması ve Graph-operational Matris Metodu" Üzerine Çalışmaları Bulunmak
HASAN FERDİ TURGUTLU TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR YAZILIMI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak. Bilgisayar Ağları, Yazılım Tanımlı Ağlar, Aşırı Yoğun Ağlar ve Heterojen Ağlar Üzerine Çalışmaları Bulunmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR