T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Maltepe Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi alıyor

T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK788054
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
10
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
17.03.2020
Son başvuru Tarihi
:
31.03.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Maltepe Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR


Üniversitemizin aşağıda gösterilen bölümlerine 2547 sayılı Kanun ve T.C. Maltepe Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca tam zamanlı statüde öğretim üyeleri alınacaktır.
İLAN BAŞLAMA TARİHİ : 17.03.2020
İLAN BİTİŞ TARİHİ (Son Başvuru) : 31.03.2020
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Profesör İçin:

• Anabilim Dalını Belirten Dilekçe (Üniversitemiz web sayfasında mevcuttur.)
• T.C. Maltepe Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi Ataması için Ön Değerlendirme Formu (Üniversitemiz web sayfasında mevcuttur.)
• YÖK Formatında Özgeçmiş
• Vukuatlı Nüfus Kaydı ve Adli Sicil Kaydı (e-Devletten alınabilir)
• Fotoğraf (5 Adet)
• Noter Onaylı Diploma Fotokopileri ve Akademik Unvana Atanma Yazısı [Daha Önce Profesör kadrosuna atanmış ise, Atama Yazısı; Doçentlik Belgesi, Doktora Diploması, Yüksek Lisans Diploması, Lisans Diploması (Yurtdışından alınan diploma varsa, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Denklik Belgesi)],
• Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını Kapsayan 6 (Altı) Takım Dosya,
• İngilizce eğitim verebilmek için YDS'den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir kurumdan bu puanın eşdeğerinde bir puan almış olmak veya lisans ya da doktora eğitimini İngilizcenin ana dili olarak konuşulduğu ülkelerin birinde tamamlamış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi İçin:
• Anabilim Dalını Belirten Dilekçe (Üniversitemiz web sayfasında mevcuttur.)
• T.C. Maltepe Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi Ataması için Ön Değerlendirme Formu (Üniversitemiz web sayfasında mevcuttur.)
• YÖK Formatında Özgeçmiş
• Vukuatlı Nüfus Kaydı ve Adli Sicil Kaydı (e-Devletten alınabilir)
• Fotoğraf (5 Adet)
• Noter Onaylı Diploma Fotokopileri ve Akademik Unvana Atanma Yazısı [Daha Önce Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanmış ise, Atama Yazısı, Doktora Diploması, Yüksek Lisans Diploması, Lisans Diploması (Yurtdışından alınan diploma varsa, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi)],
• Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını Kapsayan 4 (Dört) Takım Dosya,
• İngilizce eğitim verebilmek için YDS'den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir kurumdan bu puanın eşdeğeri bir puan almış olmak veya lisans ya da doktora eğitimini İngilizcenin ana dili olarak konuşulduğu ülkelerin birinde tamamlamış olmak.
Not: Adayların ilan tarihini izleyen 15 gün içinde Rektörlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir. Postayla, son başvuru tarihinden sonra ve eksik belgeyle yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Fakülte Bölüm İstenilen Akademik
Personel
Sayı Özellikler

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

Prof. Dr. 1 Lisans ve lisansüstü eğitimlerini Mühendislik alanlarında tamamlamış olmak ve Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Eğitimi alanlarının birinde çalışmış olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80 puan) sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora eğitimini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri alanlarının birinde tamamlamış olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80)
sahip olmak.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

Prof. Dr. 1 Lisans eğitimini Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinde tamamlamış olmak, Doktora eğitimini yine bu alanların birinde tamamlamış ve kontrol teorisi alanında deneyimli olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80) sahip
olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans eğitimini Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinde tamamlamış olmak, Doktora eğitimini yine bu alanların birinde tamamlamış olmak ve kontrol teorisi alanında deneyimli olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80) sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans eğitimini Elektrik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinde tamamlamış olmak, Doktora eğitimini yine bu alanların birinde tamamlamış olmak, "elektrik makineleri" veya "elektrik tesisleri" alanında
uzmanlaşmış olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80) sahip olmak.

Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

Prof. Dr. 1 Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri alanlarından birinde Doktora veya Doçentlik derecelerine sahip olmak ve İngilizce
yeterliliğe (en az 80) sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 4 Doktora eğitimini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri alanlarından birinde tamamlamış olmak ve İngilizce yeterliliğe (en az 80)
sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR