İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Ticaret Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi alım ilanı

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK684049
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
16
İlgili Yönetmelik
:
Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
05.09.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın RG yayım tarihinden itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğünden


ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır.
1) İlânda belirtilen Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Resmi Gazete ilan tarihinden itibaren Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ise Resmi Gazete tarihinden itibaren ilgili Fakülte Dekanlığına, on beş gün içerisinde yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
2) Başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları ve Üniversitemiz Senatosu’nun kabul ettiği Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltme İlkeleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları (http://www.ticaret.edu.tr/) taşımaları, Profesör adaylarının dilekçesine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 6 nüsha dosyayı ekleyerek, Doçent adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 6 nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 4 nüsha dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına (Sütlüce Yerleşkesi için; Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İstanbul ve Küçükyalı Yerleşkesi için; Küçükyalı E5 Kavşağı İnönü Cad. No: 4, Küçükyalı 34840, İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir.

FAKÜLTE BÖLÜM / ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET
İşletme Fakültesi

Havacılık Yönetimi

(Üniversitelerarası Kuruldan Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanı almış olmak. Havacılık Yönetiminde Yetkinlik Yönetimi konusunda ders vermiş olmak)

Doç. Dr 1

Havacılık Yönetimi

(Havacılık Lisans programlarından (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği/ Havacılık Yönetimi) birinden mezun olmak, Havacılık Yönetimi alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1

İşletme (İngilizce)

(Üniversitelerarası Kuruldan Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanı almış olmak. Kurumsal Yönetim ve Girişimcilik üzerine uluslararası yayın yapmış olmak. Belgelemek koşulu ile İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak)

Doç. Dr. 1
İşletme Fakültesi

İşletme

(Lojistik alanında doktorasını tamamlamış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1

İşletme

(Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları alanında doktora yapmış olmak Pazarlama Ahlakı, Bağış yapma ve tüketici davranışları, pazarlama stratejileri ve pazarlama tarihi alanlarında çalışmaları bulunmak).

Prof. Dr. 1

İktisat (İngilizce)

(Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinden en az birini İngilizce eğitim dilinde yapmış, Çalışma Ekonomisi alanında doktora yapmış, Toplu Pazarlık Ekonomisi alanında uzman, Teknolojik Değişme ve Çalışma Hayatı konularında çalışmalar yapmış, Sosyal Politikalara ilişkin konularda uluslararası tecrübeye sahip)

Prof. Dr 1

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

(Kadro iptal ilanı yayınlanmıştır)

Psikoloji Bölümü

(Psikoloji lisans mezunu olmak, Yüksek Lisansını sosyal, endüstri, örgütsel davranış, gelişim veya klinik alanında yapmış olmak, Doktorasını tercihen endüstri, örgütsel davranış, ya da sosyal, gelişim veya klinik alanında yapmış olmak).

Doç. Dr 1

Psikoloji Bölümü

(Psikoloji lisans mezunu olmak, Yüksek Lisansını sosyal, endüstri, örgütsel davranış, gelişim veya klinik alanında yapmış olmak, Doktorasını sosyal, endüstri, örgütsel davranış veya gelişim alanında yapmış olmak)

Dr. Öğr. Üyesi 2

Matematik Bölümü

(Matematik veya Matematik Mühendisliği lisans mezunu olmak, Matematik alanında yüksek lisans mezunu olmak, Matematik veya Uygulamalı Matematik alanında doktorasını tamamlamış olmak, Alanında seçkin uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1
Mühendislik Fakültesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

(İngilizce) (Elektrik-Elektronik veya Elektronik Mühendisliği alanlarında lisans, yüksek lisansını ve doktorasını yapmış olmak; işaret işleme, bilgisayarlı görme, görüntü işleme, örüntü tanıma, yapay zeka konularında bilimsel çalışmalar ve yayın yapmış olmak)

Dr. Öğr. Üyesi 1

Bilgisayar Mühendisliği (%30 İngilizce)

(Lisansını Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği programlarının birinde tamamlamış, doktorasını bilgisayar bilimleri alanında yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1

Bilgisayar Mühendisliği (%30 İngilizce)

(Lisansını Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği programlarının birinde tamamlamış, doktorasını bilgisayar yazılımı alanında yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

(Lisansını Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği programlarından birinde tamamlamış, doktorasını elektrikte güç uygulamaları alanında yapmış olmak)

Dr. Öğr. Üyesi 1

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

(Lisansını Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği programlarından birinde tamamlamış, doktorasını elektrikelektronik mühendisliklerinin kontrol sistemleri alanlarında yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR