İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Kültür Üniversitesi 8 Öğretim Üyesi alıyor

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK767987
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
8
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
07.02.2020
Son başvuru Tarihi
:
21.02.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ nin ilgili maddelerine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.

Müracaat süresi ilan tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular Üniversitemiz Rektörlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile internet üzerinden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama Tarihi 07/02/2020
Son Başvuru Tarihi 21/02/2020

Fakülte/
Meslek Yüksek Okulu
Bölüm/ Program Kadro
Unvanı
Kadro Sayısı Özel Şartlar Başvuru Yeri/
İletişim Adresi

Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Profesör Doktor 1 İnşaat Mühendisliği Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış ve İngilizce Ders Vermiş Olmak, Yapı Mühendisliği ve Yapıların Depreme Karşı Tasarımı ve Güçlendirilmesi Konularında Deneysel ve Analitik Çalışmalar ve Uluslararası Yayınlar Yapmış Olmak.

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü
Ataköy/İSTANBUL

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Doçent Doktor 1 Doçentliğini Endüstri Mühendisliği Alanından Almış Olmak. Simülasyon ve Optimizasyon Alanında Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
TÜBİTAK 1001 Projesi Tamamlamış olmak.
Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini Mühendislik Yönetimi ve Sistem Mühendisliği Alanında Yurtdışında Tamamlamış Olmak.
Endüstri Mühendisliği Alanında Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü (Türkçe) Profesör Doktor 1 Mimarlık Lisans Programı mezunu, Mimari Tasarım, Mimari Tasarımda Kuram ve Uygulama alanlarında çalışmaları olan Profesör veya Profesörlük şartlarını sağlayan Doçent unvanına sahip olmak.

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü
Ataköy/İSTANBUL

Sanat ve Tasarım Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü (Türkçe) Doçent Doktor 1 Doçentliğini Gazetecilik ve Medya çalışmaları Anabilim Dalında almış olmak, Gazetecilik, Sosyal Medya Çalışmaları, İnternet Yayıncılığı alanlarında bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.

Eğitim Fakültesi

Özel Eğitim Bölümü (Türkçe)

Doçent Doktor 1 Doçentliğini Eğitim Bilimleri (Üstün Zekâlılar Eğitimi Bilim Alanında) veya Özel Eğitim (Özel Yeteneklilerin Eğitimi) Alanlarından birinde almış olmak.
Alanında Bilimsel Çalışmaları ve yayınları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi 2 Özel Eğitim, Özel Eğitim Öğretmenliği, Zihinsel Engelliler, Görme Engelliler, İşitme Engelliler, Otizm, Öğrenme Güçlükleri alanlarından herhangi birinde Doktora yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR