İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK791379
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
19
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
26.03.2020
Son başvuru Tarihi
:
09.04.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara öğretim elemanı alınacaktır

FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL

BÖLÜMÜ/PROGRAMI

KADRO

KADRO SAYISI

NİTELİK

UNVANI

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Dr. Öğr. Üyesi 1

Doktorasını Gastronomi ve Mutfak Sanatları yada Turizm İşletmeciliği alanında yapmış olmak

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Prof. Dr. 1

Lisans ve/veya Lisansüstü eğitimini Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm ve Otel İşletmeciliği veya Gıda Mühendisliği alanlarının birinde tamamlamış olmak ve Doçent unvanını bu alanların birinden almış olmak.

Mimarlık Dr. Öğr. Üyesi 1

Lisans Eğitimini Mimarlık Bölümünde, Yüksek Lisans ve/veya Doktora Eğitimini Yapı Programı alanında tamamlamış olmak

Mühendislik Fakültesi

Endüstri Mühendisliği Doç.Dr. 1

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak, Doçentlik alanının Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı olmak.

Endüstri Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak.

Bilgisayar Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Lisansını Bilgisayar Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Bölümlerinden birinden tamamlamış olmak. Yüksek Lisans ve/veya Doktorasını Bilgi Güvenliği / Bilgisayar Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak.

İnşaat Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği alanında, Yüksek Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği alanlarından birinde ve Doktorasını Yapı İşletmesi alanında yapmış olmak.

İnşaat Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği alanında, Yüksek Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği alanlarından birinde ve Doktorasını Yapı Mühendisliği alanında yapmış olmak.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Elektrik Mühendisliği/Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümlerinden lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak sayısal ve analog haberleşme, gezgin haberleşme sistemleri ve uydu haberleşmesi alanlarında çalışmalar yapmış olmak

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Dr.Öğr.Üyesi 1

Lisans, Yüksek Lisans ve/veya Doktorasını Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümlerinden birinde tamamlamış olmak

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik Prof.Dr. 1

Hemşirelik lisans derecesine sahip olmak, ilgili alanda doktorasını yapmış olmak. İlgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak

Hemşirelik Doçent 1

Hemşirelik Lisans derecesine sahip olmak. İlgili alanda doktorasını yapmış olmak. İlgili alanda doçentlik unvanını almış olmak

Beslenme ve Diyetetik Dr.Öğr.Üyesi 1

Beslenme ve Diyetetik Bölümünden lisans mezunu olmak ve Doktorasını Beslenme ve Diyetetik alanında tamamlamış olmak.

Çocuk Gelişimi Dr.Öğr.Üyesi 2

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi alanların birinden lisans mezunu olmak, Doktorasını bu alanda tamamlamış olmak.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Dr.Öğr.Üyesi 1

Tıp Fakültesi mezunu olup, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlığını almış olmak veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu olmak, yüksek lisans ve doktorasını bu alanda tamamlamış olmak.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Sosyoloji Dr.Öğr.Üyesi 1

Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak, Bu alanda bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak. İngilizce dilinde ders verme yeterliliğine sahip olmak

Uluslararası Ticaret ve Finans (İngilizce) Doç. 1

Uluslararası İktisat, Finansal İktisat veya Finansman alanında Doçentliğini almış olmak, İngilizce dilinde ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.

Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Dr.Öğr.Üyesi 1

Fizik alanından Lisans mezunu olmak. Katıhal fiziği alanında Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamış olmak. Biyoinformatik, genetik ve fizik alanında bilimsel çalışmaları bulunmak.

Adayların;
1. Özgeçmiş(YÖK Formatında)
2. 2 Adet Fotoğraf
3. Nüfus Cüzdan Sureti
4. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diploma onaylı fotokopileri(Profesör ve Doçent adaylar için Doçentlik Belgesi) ile yurtdışından alınmış Diploma, unvan var ise denklik belgelerinin eklenmiş olduğu bir dilekçe ile birlikte başlıca araştırma eserleri, bilimsel çalışma ve yayınlarından oluşan başvuru dosyalarını Profesör ve Doçent adaylar Rektörlüğe, Dr. Öğretim Üyeleri ise ilgili fakülteye ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (26.03.2020-09.04.2020) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. (Profesörler için 6 takım, 1 adet Hard Copy-5 adet CD/USB olacak şekilde, Doçent ve Dr. Öğretim Üyeleri için 4 takım, 1 adet Hard Copy-3 adet CD/USB olacak şekilde)
5. Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin Belge. (Varsa) Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. (Son başvuru tarihi 09.04.2020)
İlanlar ile ilgili tüm bilgiler, başvuru koşulları ve başvuru belgesi Üniversitemizin http://www.gedik.edu.tr adresinde yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR