İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi 77 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alıyor

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK819985
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
77
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
16.07.2020
Son başvuru Tarihi
:
30.07.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 33. ve 31. Maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili hükümleri ile İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Uygulama Yönergesi hükümlerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

UNVANI İLANIN ÇIKILACAĞI BİRİM BÖLÜM / PROGRAM / ANABİLİM DALI KADRO SAYISI BAŞVURU YERİ ALES PUANI YABANCI DİL PUANI İLAN ÖZEL ŞART BAŞVURU ŞEKLİ SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI İNTERNET ADRESİ
Arş. Gör. Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi 2 Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı

80

80

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. Lisans mezuniyet notu en az 3.00 olmak. Şahsen/ Posta www.aydin.edu.tr
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi 2
Periodontoloji 2
Protetik Diş Tedavisi

2

Pedodonti 2
Restoratif Diş Tedavisi 2
Endodonti 2
Ortodonti 2
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 1 Fen- Edebiyat Fakültesi 70 80 İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngilizce Öğretmenliği Lisans Diplomasına sahip olmak ve bu alanlardan birinde Tezli Yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) 3 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 70 80 İşletme Lisans diplomasına sahip olmak. İşletme alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
İşletme 1 70 50 İşletme Lisans diplomasına sahip olmak. İşletme alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) 2 Mühendislik Fakültesi 70 80 Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
İnşaat Mühendisliği (İngilizce) 2 70 80 İnşaat Mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak. İnşaat Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Endüstri Mühendisliği 2 70 50 Endüstri Mühendisliği lisans bölümü mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Yazılım Mühendisliği 1 70 80 Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı 1 Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 70 50 Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olmak ve bu alanda Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk 1 Güzel Sanatlar Fakültesi 70 50 Oyunculuk lisans diplomasına sahip olmak, tiyatro/oyunculuk alanında tezli yüksek lisans veya doktora ya da sanatta yeterlilik yapıyor olmak.
İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı 1 İletişim Fakültesi 70 50 Görsel İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, Radyo, Televizyon Sinema alanlarından birinden lisans diplomasına sahip olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora/sanatta yeterlik yapıyor olmak.
Reklamcılık 1 70 50 Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ya da İletişim Sanatları alanlarının birinden lisans diplomasına sahip olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Yeni Medya ve İletişim 2 70 50 Yeni Medya, Yeni Medya ve İletişim, İletişim Sanatları alanlarından birinden lisans diplomasına sahip olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 1 Eğitim Fakültesi 70 50 Okul Öncesi Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve bu alanda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Mütercim- Tercümanlık 2 Yabancı Diller Yüksek okulu 70 80 Mütercim-Tercümanlık İngilizce Bölümü ve Çeviri bilim Lisans mezunu olmak ve ilgili bölümlerin birinde Tezli Yüksek Lisans veya doktora yapıyor olmak.
Arapça Mütercim Tercümanlık 1 70 80 Arapça Öğretmenliği, Mütercim – Tercümanlık Arapça, Arap Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Belagatı bölümlerinin birinden mezun olmak ve bu alanlardan birinde Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
Rusça Mütercim- Tercümanlık 1 70 80 Rus Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık Rusça Bölümü’nden mezun olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri 1 Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu 70 50 Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarından birinden Lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri 1 70 50 İşletme, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme Bilgi Yönetimi veya İşletme Yönetimi alanlarından birinden Lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 1 Spor Bilimleri Fakültesi 70 50 Spor Bilimleri Temel Alanı alt alanlarından birinden mezun olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 1 70 50 Spor Bilimleri Temel Alanı alt alanlarından birinden mezun olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Spor Yöneticiliği 1 70 50 Spor Bilimleri Temel Alanı alt alanlarından birinden mezun olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Antrenörlük 1 70 50 Spor Bilimleri Temel Alanı alt alanlarından birinden mezun olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Hukuk Fakültesi (Fakülte Talebi) Milletlerarası Hukuk 1 Hukuk Fakültesi 70 50 Hukuk Fakültesi Mezunu olmak ve kamu hukuku alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku 1 70 50 Hukuk Fakültesi Mezunu olmak ve kamu hukuku alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Öğr. Gör. Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi 70 - Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak, alanında tezli yüksek yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2 70 - Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olmak, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Hemşirelik 2 70 - Hemşirelik alanında lisans mezunu olmak ve Hemşirelik alanındaki anabilim dallarından birinde yüksek lisans yapmış olmak.
Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Aşçılık 2 Anadolu BİL Meslek Yüksek okulu 70 - Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans bölümünden mezun olmak. Alanında Tezli Yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla 2 yıl alanında iş deneyimine sahip olmak.
Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) 2 70 80 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar lisans bölümlerinden birinden mezun olmak, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla 2 yıl alanında iş deneyimine sahip olmak.
Makine 1 70 - Makine Mühendisliği veya Makine Eğitimi lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Uçak Teknolojisi 1 70 - Uçak Gövde Motor veya Uçak Elektrik-Elektronik Bölümü lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi 1 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu 70 - Hemşirelik Lisans mezunu olmak. Anestezi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
İlk ve Acil Yardım 1 70 - Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak
Ortopedik Ortez ve Protez 1 70 - Ortopedik Protez ve Ortez veya Ortez-Protez lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Perfüzyon Teknikleri 1 70 - Hemşirelik lisans mezunu olmak. Perfüzyon alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Sosyal Hizmetler 1 70 - Sosyal Hizmet veya Sosyoloji lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Eczane Hizmetleri 1 70 - Kimya bölümü lisans mezunu olmak, Kimya veya Tıbbi Biyokimya alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla en az beş yıl Yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak. Tercihen doktora yapıyor olmak.
Tıbbi Görüntüleme 1 70 - Fizik bölümü mezunu olup Sağlık Fiziği alanında yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Radyo Terapi 1 70 - Fizik bölümü mezunu olup Sağlık Fiziği alanında tezli yüksek yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Odyometri 1 70 - Odyoloji lisans mezunu olmak. Odyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, tercihen alanında doktora yapıyor olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı 10 Yabancı Diller Yüksek okulu 70 80 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı Mütercim- Tercümanlık İngilizce ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerin birinde mezun olmak. Alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak veya alanında en az 2 yıl belgelendirmek kaydıyla deneyim sahibi olmak.

A. SINAV TAKVİMİ

İlk Başvuru 16.07.2020 Giriş Sınavı 10.08.2020
Son Başvuru (Mesai Bitimi) 30.07.2020 Giriş Sınav Saati 10:00
Ön Değerlendirme Sonuç İlanı 06.08.2020 Giriş Sınav Yeri

İAÜ Florya Halit Aydın Yerleşkesi

Nihai Değerlendirme Sonuç 14.08.2020
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.aydin.edu.tr

B. BAŞVURULARDA İSTENİLEN BELGELER
1-Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, Birimi, Ünvanı, Derecesi ve Adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail v.s.) açıkça belirtilecektir.
2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
3-Özgeçmiş,
4-Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
5-Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri (onaylı belge)
6-Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi (onaylı belge)
7-Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili) (onaylı belge)
8-ALES Belgesi
9-4 Adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
10-Yabancı Dil Belgesi (Öğretim dili İngilizce olan programlar için en az 80 puan alması gerekir)
11-Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak alınacak) (onaylı belge)
12- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge)

C. ÖZEL ŞARTLAR
1- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

D-DİĞER AÇIKLAMALAR
1-Başvurular ilanda belirtilen kadroların ait olduğu birimlere şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz.
2-Başvuran adaylar ile atanmaya hak kazanan adayların durumları Üniversitemizin www.aydin.edu.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
3-Aslı veya Resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
4-Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
5-Atanmaya hak kazandığı halde yukarıda belirtilen şartlardan birisini taşımadığının ya da istenilen belgelerden birisinin eksik olduğunun tespit edilmesi halinde atanması yapılmayacaktır. Atanmış olsa dahi söz konusu yapılan atama işlemi iptal edilecektir.
6-Yapılacak olan öğretim elemanı giriş sınav ve değerlendirme yöntemi ile ilgili olarak Pandemi Süreci Dolayısıyla Üniversite Senatosunun değişiklik yapma hakkı vardır.

E. İLGİLİ BİRİMLERE AİT İLETİŞİM BİLGİLERİ

İLGİLİ BİRİM TELEFON DÂHİLİ
Diş Hekimliği Fakültesi 0212 444 1 428 62018
Fen-Edebiyat Fakültesi 0212 444 1 428 20010
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 0212 444 1 428 56005
Mühendislik Fakültesi 0212 444 1 428 22010
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 0212 444 1 428 27010
Güzel Sanatlar Fakültesi 0212 444 1 428 21011
İletişim Fakültesi 0212 444 1 428 25010
Eğitim Fakültesi 0212 444 1 428 26010
Yabancı Diller Yüksekokulu 0212 444 1 428 40013
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 0212 444 1 428 41806
Spor Bilimleri Fakültesi 0212 444 1 428 27503
Hukuk Fakültesi 0212 444 1 428 23410
Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu 0212 444 1 428 40010
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 0212 444 1 428 56003
Yabancı Diller Yüksekokulu 0212 444 1 428 40013

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR