İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi 112 Öğretim Üyesi alıyor

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK750525
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
112
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
Dr. Öğr. Üyesi , Prof. Dr. , Doç. Dr.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
09.01.2020
Başvuru Süresi
:
İlanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimlerine öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Prof. Dr. Doç. Dr. ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Prof ve Doçent kadroları için İstanbul Aydın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na, Dr. Öğr. Üyesi kadroları için ilgili birimlerin Dekanlık / Müdürlüklerine şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir.

Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

Fakültesi / Meslek Yüksekokulu Bölüm / Program Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adet

Aranan Nitelikler

Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimliği Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlık eğitimini Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Alanında tamamlamış olmak.
Endodonti Anabilim Dalı Doç. Dr. 1 Uzmanlık eğitimini Endodonti Alanında tamamlamış olmak.
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü Drama ve Oyunculuk Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Sinema-Tv alanında sanatta yeterlik programını tamamlamış olmak, Lisans düzeyinde oyunculuk eğitimi almış ve oyunculuk dersleri vermiş olmak
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Prof. 2 Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, Restoran İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği ve Mutfak Yönetimi alanlarının birisinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, Restoran İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği ve Mutfak Yönetimi alanlarının birisinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, Restoran İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği ve Mutfak Yönetimi alanlarının birisinden doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Çizgi Film ve Animasyon Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden doktora veya sanatta yeterlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Dijital Oyun Tasarımı Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Grafik Tasarım, Sinema TV, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarım alanlarından birinden doktora veya sanatta yeterlik belgesine sahip olmak ve ilgili alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuk Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında almış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İktisat Anabilim Dalında almış olmak, Uluslararası İktisat ve Uluslararası Ticaret alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini Ekonometri alanında almış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İşletme (İngilizce) Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Doç. Dr. 1 Finans alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (İngilizce) Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 2 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası İlişkiler alanlarından birinde doktora yapmış olmak ve bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
İşletme (İngilizce) Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Doç. Dr. 1 Yönetim ve Strateji Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Ekonomi ve Finans Bölümü Ekonomi ve Finans Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Finans alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İşletme (İngilizce) Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Finans alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Uluslararası Ticaret (İngilizce) Bölümü Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Yönetim ve Organizasyon alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Örgütsel Davranış alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi (İngilizce) Bölümü Havacılık Yönetimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ürün Yönetimi ve Pazarlama alanlarından birinde doktora yapmış olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarından birinden doktora yapmış olmak veya doçentliğini yukarıda belirtilen alanlardan birinden almış olmak.
Doç. Dr. 1 Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarından birinden doktora mezunu olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak
Dr. Öğr. Üyesi 1 Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarından birinden doktora mezunu olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Mimarlık Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Mimarlık alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Mimarlık alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak
Dr. Öğr. Üyesi 1 Mimarlık alanında doktora mezunu olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak
İç Mimarlık Bölümü İç Mimarlık Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 İç Mimarlık alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve İç Mimarlık alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 İç Mimarlık alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve İç Mimarlık alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 İç Mimarlık alanından doktora mezunu olmak ve İç Mimarlık alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans veya Doktora eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi alanlarından birinden tamamlamış olmak. Belirtilen alanlarda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Prof. Dr. 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak. Bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak. Bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarından birinden doktora veya tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak. Bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Odyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Dil ve Konuşma Bozuklukları, Odyoloji veya Kulak Burun Boğaz Hastalıkları alanında doktora veya tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak. Bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Spor Eğitimi Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Spor Yöneticiliği Bölümü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Spor Yönetimi Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı - Dr. Öğr. Üyesi 1 Fizik öğretmenliği lisans programı mezunu, yüksek enerji ve plazma fiziği alanında doktora yapmış olmak ve Optisyenlik eğitimi alanında en az 4 sene deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi (İngilizce) Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Histoloji ve Embriyoloji Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Tıp Fakültesi (İngilizce) Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Histoloji ve Embriyoloji Alanında doktora veya tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Histoloji ve Embriyoloji Alanında doktora veya tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Anatomi alanına Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Tıbbi Biyoloji ve Genetik Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Tıbbi Biyoloji ve Genetik Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıbbi Biyoloji ve Genetik Alanında doktora ve tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Genel Cerrahi alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Göğüs Cerrahisi alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Göğüs Cerrahisi alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Göğüs Cerrahisi alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini Göz Hastalıkları Anabilim Dalı alanında almış olma, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Göz Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Tıbbi Patoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 1 Tıbbi Patoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıbbi Patoloji alanında doktora veya tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. 3 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 3 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 3 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. 2 Deri ve Zührevi Hastalıkları alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Deri ve Zührevi Hastalıkları alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Deri ve Zührevi Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. 2 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Prof. Dr. 2 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
İç Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini İç Hastalıkları Anabilim Dalı alanında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Prof. Dr. 1 Doçentliğini Gastroenteroloji Alanında almış olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Radyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. 2 Radyoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Radyoloji alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Radyoloji alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak ve bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Prof.Dr. 1 Doçentliğini Ekonometri alanında almış olmak ve bu alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
Prof.Dr. 1 Yönetim Bilişim Sistemleri veya Yönetim Organizasyon Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Doç. Dr. 2 Yönetim Bilişim Sistemleri veya Yönetim Organizasyon Alanında Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 2 Yönetim Bilişim Sistemleri veya Yönetim Organizasyon Alanında doktora yapmış olmak ve bu alanlardan birinde akademik çalışmalar yapmış olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Bölümü Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Anabilim Dalı Prof. Dr.

1

Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Eğitimi veya Çeviri bilim alanlarından birinden Doçentlik belgesine sahip olmak ve bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Doç. Dr.

1

Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Eğitimi veya Çeviri bilim alanlarından birinden Doçentlik / Doktora belgesine sahip olmak ve bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi

2

Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Eğitimi veya Çeviri bilim alanlarından birinden Doktora belgesine sahip olmak ve bu alanlardan en az birinde akademik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR