İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İnönü Üniversitesi 14 Öğretim Üyesi alıyor

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK826434
Şehir : Malatya
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
14
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
29.07.2020
Son başvuru Tarihi
:
12.08.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlere, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır.
İlanımız Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Kamu Personeli Alım İlanları ve Üniversitemiz web sayfasında ilan süresince yayımlanmaktadır.
İlan başvuru tarihi : 29.07.2020
İlan son başvuru tarihi : 12.08.2020

Söz konusu adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfasında dokümanlar kısmından öğretim üyeliğine atanma kriterleri altındaki Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formunu eksiksiz doldurduktan sonra;
Profesör:
Profesör kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan, belgeleyen bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı-Dokümanlar-Formlar-Profesörlük Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
Doçent:
Doçent kadrolarına başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışmalarını, yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire BaşkanlığıDokümanlar-Formlar-Doçentlik Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi:
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, yabancı dil başarı belgesini, yüksek lisans ve doktora tezlerini, doktora belgesini, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD eklenerek ilgili birime teslim edeceklerdir.

NOT:
1- Öğrenim belgesini yurtdışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2- Adaylar sadece bir anabilim dalına müracaat edebilirler.
3- Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil belgesinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış bir örneği ya da öğrenim belgelerinin E-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktısı başvuru dosyasına konulacaktır.
4- Adaylar, ilan yayım tarihinden itibaren başlayarak, ilan son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere başvurularını yapmalıdırlar.

SIRA BİRİM BÖLÜM ABD UNVAN DRC ADET AÇIKLAMA
1 FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
BİYOLOJİ BİYOTEKNOLOJİ PROFESÖR 1 1

Termofilik Bakteriler ve Laktaz Enzimleriyle
Biyoteknolojik çalışmaları olmak.

2 FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
TARİH ORTAÇAĞ TARİHİ DOÇENT 1 1
3 FEN EDEBİYAT
FAKÜLTESİ
PSİKOLOJİ SOSYAL PSİKOLOJİ DOÇENT 1 1
4 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
SİYASET BİLİMİ VE KAMU
YÖNETİMİ
KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI DOÇENT 1 1

Yerel Siyaset ve Kent Kimlikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

5 İLAHİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ DİN EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1
6 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEKANİK DOÇENT 1 1

Binalarda deprem dayanımı üzerine çalışmalar yapmış olmak.

7 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR YAZILIMI DOÇENT 1 1

Doçentliğini Bilgisayar Bilimleri ve mühendislik bilim alanında almış olup, mobil robotlar fetüs kalp sinyalleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

8 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BİYOMEDİKAL DOÇENT 1 1

Uluslararası araştırma projelerinde yürütücü olarak çalışmış olup, Terahertz Işımaları üzerine çalışmalar
yapmış olmak.

9 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ PROSES VE REAKTÖR TASARIMI PROFESÖR 1 1

Aktif Karbon Sentezi konularında çalışmalar yapmış olmak

10 SAĞLIK
BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
EBELİK EBELİK DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1

Ebelik lisans mezunu olup, Ebelik Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.

11 SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK
YÜKSEKOKULU
TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER TIBBİ GÖRUNTÜLEME TEKNİKLERİ PROFESÖR 1 1
12 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK CERRAHİSİ DOÇENT 1 1
13 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ PATOLOJİ DOÇENT 1 1
14 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ PATOLOJİ DOÇENT 1 1

İlan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR