GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Gümüşhane Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK699529
Şehir : Gümüşhane
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
9
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
11.10.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünden:


Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayınlanan “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar ( http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/ ) adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde Atama Bilgi Formu, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar ( http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/) adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde Atama Bilgi Formu, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar ( http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/ ) kısmındaki Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi, Atama Bilgi Formu, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, diploma (lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin onaylı örnekleri ) ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde vereceklerdir.(Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre içerisinde Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.

İlgililere duyurulur.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO UNVANI KADRO DER. KADRO ADEDİ AÇIKLAMA
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı ABD Profesör 1 1 İnşaat Mühendisliği alanında Doçent unvanı almış olmak ve Stokastik Sonlu Elemanlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Cumhuriyet Tarihi ABD Doçent 1 1 Cumhuriyet Tarihi alanında Doçent unvanı almış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Enformasyon Teknolojileri ABD Doçent 2 1 İletişim alanında Doçent unvanını almış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Basın Ekonomi ve İşletmeciliği ABD Doçent 2 1 Gazetecilik veya İletişim alanında Doçent unvanı almış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Basın Ekonomi ve İşletmeciliği ABD Dr. Öğretim Üyesi 3 1 Doktorasını İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Halkla İlişkiler ABD Dr. Öğretim Üyesi 3 1 Doktorasını İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü Sosyal Hizmet ABD Dr. Öğretim Üyesi 1 1 Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak. Uygulamalı sosyoloji, toplumsal hareketler ve etno- kültürel ilişki ve etkileşimler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Pr. Dr. Öğretim Üyesi 3 1 Doktorasını Elektrik Elektronik alanında yapmış olmak ve Biyomedikal ve Beyin Bilgisayar Ara Yüzü konularında yayın ve çalışmaları bulunmak.
Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Madencilik ve Maden Çıkarma Bölümü Maden Teknolojisi Pr. Dr. Öğretim Üyesi 3 1 Jeofizik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve Poleomanyetizma alanında çalışmalar yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR