YAŞAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

(Düzeltme ilanı) Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK682673
Şehir : İzmir
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
31.08.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden

DÜZELTME İLANI

29 Ağustos 2019 tarihli ve 30873 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan Üniversitemiz ilgili Fakülte/Yüksekokul Araştırma Görevlisi alımına ilişkin ilanda sehven İşletme Fakültesi adı altında gösterilen Uluslararası İlişkiler Bölümü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi adı altında Uluslararası İlişkiler Bölümü olarak; İlanın Genel Şartlar kısmında 3. sırada yer alan açıklama aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.

İlan olunur.

* İlgili Yönetmeliğin 6.Maddesinin (2) numaralı bendi kapsamında ve T.C. Yaşar Üniversitesi Senatosu’nun 20.06.2017 tarih ve 339 sayılı toplantı kararı gereği, öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda adaylarda; Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu için yabancı dil (İngilizce) 100 üzerinden en az 80 puan almış olmak, Hukuk Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi için yabancı dil (İngilizce) 100 üzerinden en az 65 puan almış olmak şartı aranır.

Fakülte Bölüm/
Anabilim Dalı
Kadro
Unvanı
Kadro
Adedi
Aranan Şartlar
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (*) Uluslararası İlişkiler Bölümü Araş. Gör. 2

Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi veya Bölge Çalışmaları alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde doktora eğitimine devam ediyor olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR