DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Doğuş Üniversitesi 11 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alıyor

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK799221
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
11
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
22.05.2020
Son başvuru Tarihi
:
05.06.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 Tarih ve 31102 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
1 - ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
2 - YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 50 puan veya muadili bir puan almış olmak (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS’den veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 almış olmak).
3 - Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
1 - ALES ‘ten en az 70 puan almış olmak.
2 - En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak.
3 - Yabancı Diller Birimi için YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 puan veya muadili bir puan almış olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1- Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
2- YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
3- Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans -Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
4- ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
5- YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
6- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
7- 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
8- SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
9- Adli Sicil Kaydı Belgesi

İLANIMIZIN;
Başvuru Tarihi : 22.05.2020
Son Başvuru Tarihi : 05.06.2020
Ön Değerlendirme Tarihi : 08.06.2020
Giriş Sınavı Tarihi : 10.06.2020
Sonuç Açıklama Tarihi : 12.06.2020
- Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
- Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.
- Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 05.06.2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ:
Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı/ Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü/ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu - Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 7997 / www.dogus.edu.tr

BİRİM BÖLÜM/ PROGRAM UNVAN KADRO SAYISI ALES ALES PUAN TÜRÜ YDS
veya Eşdeğeri
ÖZEL KOŞULLAR
Meslek Yüksekokulu Bilişim Güvenliği Teknolojisi Öğretim Görevlisi 3 70 Herhangi Bir Puan Türü -

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik- Bilgisayar, Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinden tezli yüksek
lisans yapmış olmak.

Meslek Yüksekokulu Elektrik Öğretim Görevlisi 3 70 Herhangi Bir Puan Türü -

Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği veya Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak, aynı alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Dil ve Konuşma Terapisi Araştırma Görevlisi 1 70 SAY. 50

Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunu olmak, Dil ve Konuşma Terapisi veya Odyoloji ya da Odyoloji, Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında tezli yüksek lisans
yapmış veya yapıyor olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Araştırma Görevlisi 1 70 E.A. 80

İşletme lisans mezunu olmak, İşletme alanında doktora yapıyor olmak.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Öğretim Görevlisi 2 70 SAY. 50

Mimarlık lisans mezunu olmak ve Mimarlık alanlarından birinden yüksek lisans derecesine sahip olmak.

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Araştırma Görevlisi 1 70 SAY. 80

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinden
tezli yüksek lisans mezunu olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR