ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi 27 Öğretim Üyesi alacak

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK791725
Şehir : Çankırı
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
27
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
27.03.2020
Son başvuru Tarihi
:
13.04.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların “Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi"nde öngörülen şartları sağlamış olmaları gerekir.
Başvuru Tarihleri: 27/03/2020 - 13/04/2020

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI/
PROGRAMI
UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
KLİNİK BİLİMLER ORTODONTİ DOÇENT 1 1 ORTODONTİ ALANINDA DOÇENT BELGESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER AĞIZ, DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ DOÇENT 1 1 AĞIZ, DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ ALANINDA DOÇENTLİK BELGESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 PEDODONTİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
KLİNİK BİLİMLER RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 DİŞ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP
OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 2 1 AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ ALANINDA UZMAN OLMAK. AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ ALANINDA ÇALIŞMALAR YAPMIŞ OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
KLİNİK BİLİMLER PERİODONTOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 2 1 PERİODONTOLOJİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
KLİNİK BİLİMLER PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 2 1 PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
TEMEL BİLİMLER TEMEL BİLİMLER DOÇENT 1 1 TIBBİ MİKROBİYOLOJİ ALANINDA DOÇENTLİK BELGESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ
HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
TEMEL BİLİMLER TEMEL BİLİMLER DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 ANATOMİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.
DİŞ
HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
TEMEL BİLİMLER TEMEL BİLİMLER DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 PATOLOJİ ALANINDA UZMAN YA DA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU ANAYASA HUKUKU DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 ANAYASA HUKUKU ANABİLİM DALINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU CEZA VE CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 HUKUK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK, CEZA VE CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU ANABİLİM DALINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU MİLLETLERARASI HUKUK DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 2 HUKUK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK,
MİLLETLER ARASI HUKUK ALANINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU MALİ HUKUK DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 HUKUK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK, MALİ HUKUK ANABİLİM DALINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ ÖZEL HUKUK MEDENİ HUKUK DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 2 HUKUK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÇALIŞMALARINI BORÇLAR HUKUKU ALANINDA YAPMIŞ OLMAK.
HUKUK FAKÜLTESİ ÖZEL HUKUK ROMA HUKUKU DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 HUKUK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK, ROMA HUKUKU ANABİLİM DALINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SOSYAL HİZMET TOPLUMSAL GELİŞME VE SOSYAL POLİTİKA PROFESÖR 1 1 YEREL YÖNETİMLER, KENT VE ÇEVRE POLİTİKASI ALANINDA DOÇENT UNVANINA SAHİP OLMAK. YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI VE SOSYAL POLİTİKALAR KONULARINDA ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SOSYAL HİZMET BİREY VE TOPLUM SORUNLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 EĞİTİM PSİKOLOJİSİ ALANINDA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. GÖÇMEN ÖĞRENCİLER VEYA ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR ÜZERİNE ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
SOSYAL HİZMET BİREY VE TOPLUM SORUNLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 SOSYAL HİZMETLER ALANINDA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. GÖÇ KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
GERONTOLOJİ GERONTOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 PSİKİYATRİ HEMŞİRELİĞİ DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. PSİKO-ONKOLOJİ ALANINDA ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GERONTOLOJİ GERONTOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 PSİKİYATRİ HEMŞİRELİĞİ ALANINDA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. KANSER HASTALARI ÜZERİNE ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
GERONTOLOJİ GERONTOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 YAŞLI SAĞLIĞI ALANINDA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. YAŞLI SAĞLIĞI, BAKIMI ALANINDA ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ERGOTERAPİ ERGOTERAPİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ALANINDA DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. YENİDOĞAN HAREKETLERİ VE ROBOTİK REHABİLİTASYON KONULARINDA ÇALIŞMA YAPMIŞ OLMAK.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ERGOTERAPİ ERGOTERAPİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 2 ERGOTERAPİ, FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ALANLARINDAN BİRİNDEN DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK. FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON (TIP), ORTOPEDİ (TIP), NÖROLOJİ (TIP), BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ (TIP), ROMATOLOJİ (TIP) ALANLARININ BİRİNDEN UZMAN YA DA
DOKTORA DERECESİNE SAHİP OLMAK.

Profesör kadroları daimi statüde olup başvuracak adaylar;
Başvuru Dosyası (6 nüsha) İçin İstenen Belgeler
1. Başvuracakları Anabilim Dalını Belirten Dilekçe ve Akademik Personel Başvuru Formu
2. Fotoğraf (2 adet)
3. Özgeçmiş,
4. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen Denklik Belgesi) (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
5. Başlıca Araştırma Eserinin Belirtildiği Bilimsel Çalışma ve Yayın listesi,
6. Puanlama tablosu Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde ki formata uygun.
7. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış yada halen çalışmakta olanlar için hizmet belgesi (Kurum dışından başvuran adaylardan) (Onaylı),
8. Nüfus cüzdan fotokopisi,
9. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
10. KPDS/ÜDS/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin belge. (Varsa)
11. Dosyadaki etkinliklerini içeren CD. (Yukarıda istenilen bilgi ve belgeleri içeren CD 6 dosyada da olacaktır.) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 nüsha dosyayı Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Doçent kadroları daimi statüde olup başvuracak adaylar;
Başvuru Dosyası (4 nüsha) İçin İstenen Belgeler
1. Başvuracakları Anabilim Dalını Belirten Dilekçe ve Akademik Personel Başvuru Formu
2. Fotoğraf (2 adet)
3. Özgeçmiş,
4. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen Denklik Belgesi) (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
5. Diş Hekimliği Fakültesine başvuracak adaylar için Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doçentlik belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen Denklik Belgesi) (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
6. Bilimsel Çalışma ve Yayın listesi,
7. Puanlama tablosu Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde ki formata uygun.
8. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış yada halen çalışmakta olanlar için hizmet belgesi (Kurum dışından başvuran adaylardan) (Verilen Kurum Tarafından Onaylı),
9. Nüfus cüzdan fotokopisi,
10. Erkek Adaylar için askerlik durum belgesi (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
11. KPDS/ÜDS/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin belge. (Varsa)
12. Dosyadaki etkinliklerini içeren CD. (Yukarıda istenilen bilgi ve belgeleri içeren CD 4 dosyada da olacaktır.) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar;
Başvuru Dosyası (4 nüsha) İçin İstenen Belgeler
1. Başvuracakları Anabilim Dalını Belirten Dilekçe ve Akademik Personel Başvuru Formu
2. Fotoğraf (2 adet)
3. Özgeçmiş
4. Lisans, yüksek lisans, doktora belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen Denklik Belgesi) (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
5. Diş Hekimliği Fakültesine başvuracak adaylar için Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya Diş Hekimliğinde Uzmanlık belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen Denklik Belgesi) (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti),
6. Bilimsel Çalışma ve Yayın listesi,
7. Puanlama tablosu Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde ki formata uygun.
8. KPDS/ÜDS/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin belge. (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti),
9. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için hizmet belgesi (Kurum dışından başvuran adaylardan) (Verilen Kurum Tarafından Onaylı),
10. Nüfus cüzdan fotokopisi
11. Erkek Adaylar için askerlik durum belgesi (Kare Kod veya Kontrol Numarası olmayan belgelerin Aslı veya Onaylı Sureti Aslı veya Onaylı Sureti)
12. Dosyadaki etkinliklerini içeren CD. (Yukarıda istenilen bilgi ve belgeleri içeren CD 4 dosyada da olacaktır.) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı İlgili Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokuluna şahsen teslim edeceklerdir.

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA BAŞVURACAK TÜM ADAYLARIN DİKKATİNE
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları,
2. Müracaat esnasında lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil, askerlik durum belgesi gibi istenilen diğer belgelerinde aslı, noter onaylı sureti veya başvuru yapılacak birim tarafından aslı görülerek onaylanan suretleri olması gerekmektedir.
3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı veya Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.

4. Başvuru süresi:
Başvuru Başlama Tarihi : 27/03/2020
Son Müracaat Tarihi ve Saati : 13/04/2020 Saat: 17:00


5. Müracaatlar şahsen yapılacaktır, ancak adayın noter aracılığıyla vekalet verdiği şahıs tarafından yapılan müracaatlar kabul edilir. Posta ile yapılan, eksik ve onaysız belgelerle yapılacak müracaatlar ile süresi içinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
6. İlan edilen kadrolardan en fazla 1 (bir) tanesine başvuru yapılabilir. İki ve daha fazla kadroya yapılan müracaatların hiçbirisi dikkate alınmayacaktır.
Detaylı bilgi alma ve başvuru adresleri:

BİRİMİ TELEFON ADRESİ
Personel Daire Başkanlığı 0 376 218 95 13 / 7154 -7157 Rektörlük Binası Uluyazı Kampüsü Merkez / ÇANKIRI
Sağlık Bilimleri Fakültesi 0 376 213 17 02 / 3056 - 3057 Aksu Mahallesi Zübeyde Hanım Cad. No:11 Eski Devlet Hastanesi Yanı Merkez / ÇANKIRI
Hukuk Fakültesi 0 376 218 95 70 / 8945 - 8947 Uluyazı Kampüsü Hukuk Fakültesi Merkez / ÇANKIRI
Diş Hekimliği Fakültesi 0 376 213 17 02 / 3056 - 3057 Aksu Mahallesi Zübeyde Hanım Cad. No:11 Eski Devlet Hastanesi Yanı Merkez / ÇANKIRI

NOT: Ayrıntılı bilgiye www.karatekin.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR