ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Çankaya Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK707909
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
1
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
01.11.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde.
Son başvuru Tarihi
:
15.11.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Çankaya Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemizin aşağıda gösterilen bölümüne 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca öğretim görevlisi (Ders Verecek) alınacaktır.

Birimi Bölümü Açıklama Öğr. Gör. (Doktoralı)
MİMARLIK FAKÜLTESİ İç Mimarlık (a) İç Mimarlık (804) 80402 / Fiziksel Çevre Kontrolü
80403 /İç Mimari Tasarım
1

Üniversitemizin öğretim dili İngilizcedir. Adayların eğitim-öğretim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde İngilizce bilmesi gerekmektedir. İngilizce bilgi düzeyi için "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8.maddesinin 7.paragrafında belirtilen şartlardan birini taşıdığını belgelemesi gerekmektedir.
(a) Adayların, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü lisans mezunu ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmaları; Çevresel Psikoloji alanında uzmanlaşmış bulunmaları gerekmektedir. ALES sayısal puan kategorisinde en az 70 puan alındığına dair geçerli belge, yabancı dil düzeyi için YDS en az 80 veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az eşdeğer puanı gösterir belge sunulması gerekmektedir.

Adayların özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdan örneği, erkek adaylar için askerlik durum belgesini, yayın listelerini, idarece onaylı diploma fotokopilerini, ders dökümü (transkript) (asıl veya onaylı) bilimsel çalışmalarını ve yayınlarının bulunduğu derginin ilgili alan indekslerinde tarandığına dair belgeleri, atıflar, varsa hakemliklerini kanıtlayan belgeleri kapsayan dosyadan bir adet düzenleyerek başvuru formu ekinde Merkez Kampüs; Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Cad.No:4 Etimesgut/ANKARA adresindeki Personel Daire Başkanlığı'na şahsen teslim etmeleri gerekmekte olup, kamuda çalışan/çalışmış olanlar başvuru formu ile birlikte görev yaptığı kurumdan alacakları disiplin bilgilerini de içeren onaylı sicil özeti ve varsa yurt dışı diplomalarının denklik belgesini de eklemelidir.

Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür.

Birimi Bölümü Duyuru Başlama
Tarihi
Son Başvuru
Tarihi
Ön Değerlendirme
Tarihi
Sınav Giriş Tarihi Sonuç Açıklama
Tarihi
MİMARLIK FAKÜLTESİ İç Mimarlık 01.11.2019 15.11.2019 18.11.2019 19.11.2019 19.11.2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR