BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi alıyor

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK825204
Şehir : Burdur
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
24
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
27.07.2020
Başvuru Süresi
:
İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

Doçent kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime;

İlana müracaat edecek adayların ilanın Resmî Gazete'de yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.

GENEL AÇIKLAMALAR
- Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuran adaylar YDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan bu puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,
- Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atamalar YDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen muadili sınavların puanından muaftır.
- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
- Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
- Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ internet adresinden temin edilebilir.

BİRİMİ/BÖLÜMÜ PROGRAMI/ ANABİLİM DALI UNVANI TAHSİS EDİLEN KADRO NİTELİKLERİ
DERECESİ ADEDİ
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Sosyal Bilgiler Eğitimi Profesör 1 1 Doçentliğini Yakınçağ Tarihi alanında almış, Yakın Çağ tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Doçent 1 1 Doçentliğini Yabancı Dil Eğitimi alanında almış, İngilizce dil politikaları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 1 1 Doçentliğini Rehberlik Psikoloji ve Danışmanlık (Kariyer Danışmanlık) alanında almış olmak.
Özel Eğitim Zihin Engellileri Eğitimi Profesör 1 1 Doçentliğini özel eğitim alanında almış, engellilerin kaynaştırılması ve bütünleştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Özel Eğitim Zihin Engellileri Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Özel Eğitim alanında doktora yapmış, özel eğitimde öğretmen eğitimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Matematik ve Fen Bilimleri Fen Bilgisi Eğitimi Doçent 1 1 Doçentliğini Biyoloji alanında almış, yapay enzimler ve ağır metal giderimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Okul Öncesi eğitim alanında doktora yapmış, teknoloji ve çoklu kültürel eğitim üzerine çalışmalar yapmış olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Veteriner Hekimliği Temel Bilimleri Veterinerlik Anatomisi Doçent 1 1 Radyolojik Anatomi Konusunda Çalışmalar Yapmış Olmak
Klinik Bilimler Dölerme ve Suni Tohumlama Doçent 1 1 Pet ve Çiftlik Hayranlarında Spermanın Dondurulması İle İlgili Çalışmalar Yapmış Olmak
Veteriner Hekimliği Temel Bilimleri Veterinerlik Histoloji ve Embriyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Ürogenital Sistem Üzerine Çalışmalar Yapmış Olmak
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Tarih Yakınçağ Tarihi Doçent 1 1 Doçentliğini Yakınçağ Tarihi alanında almış, Basın Tarihi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Doçent 1 1 Doçentliğini pazarlama alanında almış, Pazar tabanlı yetenekler ve işletme performansı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Sosyal Hizmet Toplumsal Gelişme ve Sosyal Politika Doçent 2 1 Doçentliğini Sosyal Hizmet alanında almış, Klinik sosyal hizmet ve çözüm odaklı sosyal hizmet konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Halk Sağlığı alanında doktora yapmış, aktif ve pasif sigara içicileri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
BUCAK İŞLETME FAKÜLTESİ
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Halkla İlişkiler Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Halkla İlişkiler alanında doktora yapmış, Stratejik halkla ilişkiler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Antrenörlük Eğitimi Spor Sağlık Bilimleri Dr.Öğr. Üyesi 3 1 Spor Bilimleri alanında doktora yapmış, sporun psikososyal etkileri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Pedodonti Dr.Öğr. Üyesi 2 1 Pedodonti alanında çalışmalar yapmış olmak.
Temel Bilimler Temel Bilimler Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Tıp fakültesi mezunu, Tıbbi Mikrobiyoloji alanında doktora veya uzmanlığını yapmış olmak.
Temel Bilimler Temel Bilimler Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Tıp fakültesi mezunu, Anatomi alanında doktora veya uzmanlığını yapmış olmak.
Temel Bilimler Temel Bilimler Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Tıp fakültesi mezunu, Patoloji alanında doktora veya uzmanlığını yapmış olmak.
BUCAK HİKMET TOLUNAY MESLEK YÜKSEKOKULU
Muhasebe ve Vergi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Maliye alanında doktora yapmış, Vergi kültürü üzerine çalışmış olmak.
GÖLHİSAR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
Eczane Hizmetleri Eczane Hizmetleri Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Biyokimya alanında doktora yapmış, oksidan - antioksidan sistemler ve antibiyotik kullanımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Çağrı Merkezi Hizmetleri Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Kamu Yönetimi Alanında doktora yapmış, Çağrı Merkezleri konusunda çalışmaları bulunmak.
GÖLHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU
Ormancılık Ormancılık ve Orman Ürünleri Doçent 2 1 Doçentliğini Orman Mühendisliği alanında almış, Orman Ekolojisi, Ekolojik Modelleme ve Biyolojik Çeşitlilik konularında çalışmalar yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR