BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Bitlis Eren Üniversitesi 28 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi ilanı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK574463
Şehir : Bitlis
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
28
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
29.12.2018
Son başvuru Tarihi
:
14.01.2019 10:00

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ / ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır. Detaylı bilgi üniversitemizin www.beu.edu.tr adresinde mevcuttur. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren en az 15 gündür.

ADİLCEVAZ MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 1 1 Bilgisayar Mühendisliği Lisans mezunu olup,Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla Yükseköğretim Kurumlarında alanında en az 7 (yedi) yıl ders verme deneyimi bulunmak.
AHLAT MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
EL SANATLARI BÖLÜMÜ GELENEKSEL EL SANATLARI PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 7 1 Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü lisans mezunu olup, ilgili alanda Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. (ALES=MUAF)
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
BEDEN EĞİTİMİ VE SPORÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 5 1 Beden Eğitimi ve Spor alanında Doktora yapıyor olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
BATI DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 6 1 Çeviribilim Bölümü lisans mezunu olup, Çeviribilim Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ESKİ TÜRK EDEBİYATI ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 7 1 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olup, Eski Türk Edebiyatı alanında Doktora yapıyor olmak.
GÜROYMAK MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 7 1 Hukuk Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü veya Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 İşletme veya Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup, Muhasebe Finansman alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla Yükseköğretim Kurumlarında alanında en az 3 (üç)yıl ders verme deneyimi bulunmak.
BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 İktisat veya İşletme Bölümü lisans mezunu olup,İktisat veya Uluslararası İşletme alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla Yüksek Lisans sonrası alanında 2 (iki) yıl deneyimli olmak.
GAZETECİLİK VE HABERCİLİK BÖLÜMÜ BASIN VE YAYINCILIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 7 1 Gazetecilik, Gazetecilik ve Habercilik, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
GAZETECİLİK VE HABERCİLİK BÖLÜMÜ BASIN VE YAYINCILIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 Gazetecilik, Gazetecilik ve Habercilik, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
GAZETECİLİK VE HABERCİLİK BÖLÜMÜ BASIN VE YAYINCILIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 Gazetecilik, Gazetecilik ve Habercilik, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
GÖRSEL-İŞİTSEL TEKNİKLER VE MEDYA YAPIMCILIĞI BÖLÜMÜ FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 7 1 Görsel İletişim, İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
GÖRSEL-İŞİTSEL TEKNİKLER VE MEDYA YAPIMCILIĞI BÖLÜMÜ FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 Görsel İletişim, İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
GÖRSEL-İŞİTSEL TEKNİKLER VE MEDYA YAPIMCILIĞI BÖLÜMÜ FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 Görsel İletişim, İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
HİZAN MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
HUKUK BÖLÜMÜ ADALET PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup, Hukuk alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
VETERİNERLİK BÖLÜMÜ LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK PR ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 Veterinerlik Fakültesi lisans mezunu olup, Zootekni alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla lisans sonrası alanında en az 2 (iki) yıl deneyimli olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ HUKUK BİLİMLERİ ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 6 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup, Kamu Hukuku alanında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ BÖLÜMÜ DİN BİLİMLERİ ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 4 1 İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi veya İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü lisans mezunu olup, Felsefe ve Din Bilimleri Din Eğitimi Anabilim Dalında Doktora yapıyor olmak.
İSLAM TARİHİ VE SANATLARI BÖLÜMÜ İSLAM TARİHİ ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 5 1 İslam Tarihi ve Sanatları veya Tarih Bölümü lisans mezunu olup, İslam Tarihi ve Sanatları alanında Doktora yapıyor olmak.
TEMEL İSLAM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ ARAP DİLİ VE BELEGATI ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 7 1 İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olup, Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalında Tezli Yüksek lisans yapıyor olmak.
TEMEL İSLAM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ HADİS ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 6 1 İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olup, Hadis Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
KANIK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK BÖLÜMÜ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 6 1 Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü lisans mezunu olup, Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalında Doktora yapıyor olmak.
MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ENERJİ ANABİLİM DALI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 6 1 Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Enerji veya Termodinamik Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 6 1 Hukuk Fakültesi veya İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans mezunu olup, Hukuk veya İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
İNŞAAT BÖLÜMÜ YAPI DENETİMİ PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 1 1 İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, İnşaat Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla lisans sonrası ilgili alanda Yükseköğretim Kurumlarında 10 (on) yıl deneyimli olmak.
MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup, bu alanda Tezli Yüksek Lisans yapmış olmakveya belgelendirmek koşuluyla lisans sonrası itfaiyecilik alanında en az 2 (iki) yıl deneyimli olmak. (ALES=MUAF)
MİMARLIK VE ŞEHİR PLANLAMA BÖLÜMÜ MİMARİ RESTORASYON PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 Mimarlık Bölümü lisans mezunu olup, Mimarlık alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
MİMARLIK VE ŞEHİR PLANLAMA BÖLÜMÜ TAPU VE KADASTRO PR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 5 1 Harita Mühendisliği veya Tapu Kadastro Bölümü lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.

BAŞVURU/ÖN DEĞERLENDİRME/SINAV TARİHLERİ ve BAŞVURU YERİ
Duyuru Başlama Tarihi : 29.12.2018
Son Başvuru Tarihi : 14 / 01 / 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar.
Ön Değerlendirme Tarihi : 18 / 01 / 2019
Sınav Giriş Tarihi : 22 / 01 / 2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 25 / 01 / 2019 Cuma günü mesai bitimi
Kabul Edilecek Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta ile
Başvuru Adresi : Kadro ilanının yapıldığı birimlere yapılacaktır
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.beu.edu.tr

GENEL ŞARTLAR:

1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir

4- Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

ÖZEL ŞARTLAR

1- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
2- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
4- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

İSTENEN BELGELER:

1- Adayın başvuracağı Fakülte/MYO/Y.Okulu’nu, kişisel yazışma adresini ve telefon numaralarını belirten dilekçesi, (Akademik kadro Başvuru Formu)

2- Özgeçmiş,

3- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

4- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi veya E-Devlet çıktısı (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

5- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkript fotokopileri,

6- ALES Belgesi,

7- Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (KPDS, ÜDS veya muadili),

8- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

9- Fotoğraf (1 adet)

10-Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
2- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
3- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.
4- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK çıktısının da gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmeyecektir.
5- Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde gönderilmesi zorunludur.
6- Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
7- İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalarında gönderilmesi gerekmektedir.
8- Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
9- Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
10-Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

MUAFİYET
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Genel Şartlar Başlığı altında yer alan 4. madde kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki Meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR