BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alım ilanı

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK683111
Şehir : Bayburt
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
2
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
03.09.2019
Son başvuru Tarihi
:
17.09.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden


2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. ve 50/d maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi Üniversitemizin www.bayburt.edu.tr adresinde mevcuttur.
Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan meslek yüksekokulunun internet sitesi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlan No Birim Bölüm ABD / Pr Unvan Derece Adet İlan Özel Şartı

Ön Değerlendirme Sonuçları ve
Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi

2019/
0015
Rektörlük - - Öğr. Gör. (Ortak Ders) 5 1 Beden Eğitimi ve Öğretmenliği veya Antrenörlük Eğitimi Lisans ve Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim dalında yüksek lisans yapmış olmak. En az 2. kademe seviyesinde Bocce veya Dart antrenör belgesine sahip olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel-daire-baskanligi

2019/
0016
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Arş. Gör. 4 1 Endüstri Mühendisliği lisans mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği anabilim dalında yüksek lisans yapıyor olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/muhendislik-fakultesi

Başvuru yapacak adayların Lisans Mezuniyet alanları veya başvurdukları lisans programının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Rektörlük ve Araştırma Görevlisi kadroları için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.


SINAV TAKVİMİ
Başvuru Başlama Tarihi : 03 Eylül 2019 Salı
Son Başvuru Tarihi : 17 Eylül 2019 Salı
Ön Değerlendirme Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma
Sınav Giriş Tarihi : 23 Eylül 2019 Pazartesi
Sonuç Açıklama Tarihi : 26 Eylül 2019 Perşembe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR