BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Bayburt Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi alıyor

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK733981
Şehir : Bayburt
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
3
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
02.12.2019
Son başvuru Tarihi
:
16.12.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim görevlileri alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi Üniversitemizin www.bayburt.edu.tr adresinde mevcuttur.

Başvurular posta yoluyla veya şahsen olarak yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgiler başvurulan birimin (Rektörlük kadroları için Personel Daire Başkanlığı’nın) internet sitesi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlan No Birim Bölüm ABD /
Pr
Unvan Derece Adet İlan Özel Şartı

Ön Değerlendirme Sonuçları ve Sınav
Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi

2019/0022 Adalet MYO Hukuk Adalet Pr. Öğr. Gör.
(Ders Verecek)
5 1 Hukuk alanlarının birinde yüksek lisans yapmış olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/adalet-meslek- yuksekokulu

2019/0023 Rektörlük - - Öğr. Gör. (Zorunlu Ortak Ders) 5 1 Türk Dili Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde Yüksek Lisans
yapmış olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel-daire- baskanligi

2019/0024 Rektörlük - - Öğr. Gör. (Zorunlu Ortak Ders)
– Yabancı
Dil
5 1 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim- Tercümanlık bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinde yüksek lisans yapmış olmak

https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel-daire- baskanligi

Başvuru yapacak adayların Lisans Mezuniyet alanları, kendi belirledikleri puan türü veya başvurdukları lisans programının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Rektörlük Zorunlu Ortak Ders(Yabancı Dil) kadrosu için İngilizce alanından 80 puan, diğer Rektörlük Öğretim Görevlisi kadrosu için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

SINAV TAKVİMİ
Başvuru Başlama Tarihi: 02.12.2019 Pazartesi
Son Başvuru Tarihi: 16.12.2019 Pazartesi
Ön Değerlendirme Tarihi: 19.12.2019 Perşembe
Sınav Giriş Tarihi: 23.12.2019 Pazartesi
Sonuç Açıklama Tarihi: 26.12.2019 Perşembe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR