BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Başkent Üniversitesi Profesör alım ilanı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK731966
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
2
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
27.11.2019
Son başvuru Tarihi
:
11.12.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Başkent Üniversitesi Rektörlüğünden


Duyurunun Başlangıç Tarihi : 27.11.2019

Son Başvuru Tarihi : 11.12.2019

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine “2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine ve “Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uygun Öğretim Üyesi alınacaktır.
Başvuru süresi duyurunun yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.


BAŞVURULARDA ARANACAK KOŞULLAR
PROFESÖRLER

Profesörlük kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı ekleyerek, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Fakülte Bölüm Anabilim Dalı Kadro Unvanı ve Sayısı Açıklama
ECZACILIK FAKÜLTESİ Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmakognozi A.B.D. Prof. Dr. (1) Doçentliğini Farmakognozi ve Farmasötik Botanik Alanından almış olmak. Halk arasında kullanılışı olan tıbbi bitki ve doğal kaynaklı bileşenlerin genotoksik ve antigenotoksik etkileri üzerinde yayınları bulunmak.
Eczacılık Teknolojileri Bölümü Farmasötik Teknoloji A.B.D Prof. Dr. (1) Doçentliğini Farmasötik Teknoloji Alanından almış olmak. Peptit/ Protein içeren formülasyonların ve oral dermal nanosuspansiyonların geliştirilmesi üzerinde yayınları bulunmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR