ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Altınbaş Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK800462
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
9
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
01.06.2020
Son başvuru Tarihi
:
15.06.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Altınbaş Üniversitesi Rektörlüğünden


2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemizin akademik birimlerine öğretim üyeleri alınacaktır.
Başvuru Koşulları:
•Adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunundaki genel koşulları ve kadrolarının karşısında belirtilen özel koşulları karşılıyor olmaları gerekir.
Bütün Kadrolar için Gerekli Başvuru Belgeleri:
•Başvuru dilekçesi;
•YÖK formatında detaylı özgeçmiş ve yayın listesi; (Üniversitemiz web sayfası İnsan Kaynakları bölümündeki YÖK Formatındaki özgeçmiş ve başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.)
•Üniversitemiz web sayfası İnsan Kaynakları bölümünde yer alan Altınbaş Üniversitesi Akademik Bilgi Forumunun doldurulması zorunludur.
•Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının/Doçentlik belgesinin noter tasdikli örneği ya da -e devletten alınan diploma belgesi örneği;
•Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği;
•YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği;
•Nüfus cüzdanı fotokopisi;
•2 adet vesikalık fotoğraf;
•İkametgah Belgesi(-e devletten alınabilir.);
•SGK Hizmet Dökümü ve en son çalışılan kurumdan çalışma belgesi;
•Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgelerini dosyalarında sunmaları zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 5 adet CD, Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 3 adet CD ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 3 adet CD’yi ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuranların yayın dosyalarındaki eserlerden biri “başlıca araştırma eseri” olarak belirtilmelidir.
Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazetede yayımlanma tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İlan için son başvuru tarihi 15.06.2020’dir.
Başvurular, Altınbaş Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na (Mahmutbey Mah., Dilmenler Cad., Bağcılar, İstanbul) posta yoluyla yapılacaktır.

Sıra No Fakülte/Enstitü
/Yüksekokul
Bölüm/Program/ Anabilim Dalı Unvan Kadro Sayısı Özel Şart
1 Eczacılık Fakültesi a)Farmasötik Teknoloji (İngilizce) Profesör 1 Eczacılık Fakültesi Mezunu olmak. Farmasötik Teknoloji alanında doktora yapmış olmak. Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalında Kalite ve Tasarımı (Quality by Design) konusunda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen
yeterliliğe sahip olmak.

2

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

a)Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Doktor Öğretim Üyesi 2 Endüstri Mühendisliği ya da İşletme Mühendisliği mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara
ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
b)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Doktor Öğretim Üyesi 1 İnşaat Mühendisliği mezunu olmak ve İnşaat Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara
ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.

3

Tıp Fakültesi

a)Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları(Türkçe) Doktor
Öğretim Üyesi
1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak ve Yeni doğan yan dal uzmanı olmak.
b)Kardiyoloji(Türkçe) Profesör 1 Kardiyoloji Uzmanı olmak.

c) Nöroloji(İngilizce)

Doktor Öğretim
Üyesi
1 Nöroloji uzmanı olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara
ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Doçent 1 Nöroloji uzmanı olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara
ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
Profesör 1 Nöroloji uzmanı olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil
öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR