ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Özyeğin Üniversitesi 6 Öğretim Üyesi alıyor

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK679835
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
6
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
22.08.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemize, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (Doktor Öğretim Üyesi başvurusu için 3 takım, Profesör ve Doçent başvuruları için 5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

Fakülte Bölüm Prof. Doçent Doktor Öğretim Üyesi Açıklama
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotajd 1 Hava ve Uzay Araçları ya da Uçak Mühendisliği alanında lisans ya da yüksek lisans sahibi olmak ya da makine mühendisliğinin bu bölümlerinden mezun olmuş olmak. Mühendislik Yönetimi ya da Üretim Yönetimi alanında Doktora sahibi olmak ya da bu alanda tezini yazmış olmak. İnovasyon ve Ürün Geliştirme alanlarında akademik çalışmaları olmak. Üretim Yönetimi alanında Doçentlik unvanına hak kazanmış olmak. Havacılık ve/veya savunma sanayi alanında en az 10 yıl tecrübe sahibi olmak. Havacılık alanında en az 5 yıl ders verme tecrübesine ve SHGM tarafından onaylı İngilizce en az 3 Teorik Bilgi dersi yetkisine sahip olmak.
Hukuk Fakültesi 1 Kamu hukuku alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Kamu Hukuku alanında doktorasını başarıyla tamamlamış olmak. Anayasa Hukuku alanında yayını bulunmak. İyi derecede İngilizce bilmek
İşletme Fakültesi Uluslararası Finans 1 Doktorasını Finans alanında yapmış olmak. Sabit Getirili Menkul Kıymetler, Faiz Modellenmesi, Kredi Riski, Fon Yönetimi, Varlık Fiyatlaması, Türev Ürünler, Risk Yönetimi, Nicel Analiz, Optimizasyon, Yazılım Geliştirme ve Programlama konularında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkiliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji 1 Doktorasını yurt dışından almış olması, Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında uzmanlaşmış, güçlü bir yayın ve proje geçmişine sahip, İngilizce ders verebilecek, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alan derslerinin yanı sıra metodoloji derslerini verebilecek olması ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.
Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji 1 Doktorasını yurt dışından almış olması, Sosyal Psikoloji ile sosyal psikolojinin sağlık uygulamaları konularında uzmanlaşmış, güçlü bir yayın ve proje geçmişine sahip, İngilizce ders verebilecek, Sosyal Psikoloji temel derslerinin yanı sıra tüketici ve sağlık psikolojisi ile metodoloji derslerini verebilecek olması ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.
Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 1 Doktorasını yurt dışından almış olması, Uluslararası politik ekonomi, Avrupa Birliği, kamu politikaları konularında uzmanlığının olması, İngilizce ders verebilecek ve SSCI endeksli uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR