İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İzmir Bakırçay Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi alıyor

İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK677787
Şehir : İzmir
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
16
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
10.08.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin
ilgili maddelerine göre profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekmektedir. Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını (profesörler için 6 takım; doçentler ve doktor öğretim üyeleri için 4 takım) ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen ya da posta ile teslim etmeleri gerekmektedir. İlan detayları ve başvuru için gerekli belgeler www.bakircay.edu.tr adresinde yer almaktadır.

SIRA NO KADRO UNVANI DERECE ADET BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI AÇIKLAMA
1 Profesör 1 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü/İktisat Teorisi Anabilim Dalı

Mikroiktisat alanında doçent derecesi almış olmak. Kültür ve sanat ekonomisi, politik ekonomi, sanatın politik ekonomisi, kamu ekonomisi alanlarında çalışmış olmak.

2 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü/Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı

İstatistik alanında doktora yapmış olmak. Ulaşım ve lojistik sistemlerinde planlama ve optimizasyon, çizelgeleme, paketleme ve rotalama problemleri alanlarında çalışmış olmak.

3 Profesör 1 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü/ Biyofizik Anabilim Dalı

ESWL ve doku hasarı ilişkisi, mesane dokusunda oksidatif stres ve deneysel diyafram kasının elektriksel aktivitesi konularında çalışma yapmış olmak.

4 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü/Toplumsal Yapı ve Değişme Anabilim Dalı

Sosyoloji alanında doktora yapmış ve bilgi sosyolojisi alanında pragmatizm ve metodoloji konusunda çalışmış olmak.

5 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü/ Bilgisayar Yazılımı Anabilim Dalı

Bilgisayar mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Doğal dil işleme, metin madenciliği ve yazılım mühendisliği girdi/çıktı analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.

6 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü/ Bilgisayar Mühendisliği Kuramsal Temelleri Anabilim Dalı

Bilgisayar mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Paralel hesaplama ve paralel en kısa yol algoritmaları üzerine çalışmalar yapmış olmak.

7 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü/Elektrik Makineleri Anabilim Dalı

Elektrik-elektronik mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Yenilenebilir enerji kaynaklarının matematiksel modellemesi ve yapay zekâ modelleriyle tahminleme üzerine çalışmalar yapmış olmak.

8 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü/Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Anabilim Dalı

Elektrik-elektronik mühendisliği veya elektronik ve haberleşme mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Dalga kılavuzlarında ters problem ve hızlı analiz metotları konularında çalışmalar yapmış olmak.

9 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı

Endüstri mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Üretim rotalama, esnek tur çizelgeleme ve sırt çantası problemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.

10 Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı

Endüstri mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Üretim hatlarında tampon stok dağılımı, üretim sistemlerinin tasarımı ve optimizasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.

11 Doçent 1 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Temel Bilimler Bölümü/ Temel Bilimler Anabilim Dalı

Matematik alanında doçent derecesini almış olmak. 2- iç çarpım ve n-norm konularında çalışmalar yapmış olmak.

12 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Temel Bilimler Bölümü/ Temel Bilimler Anabilim Dalı

Fizik alanında doktora yapmış olmak. Özel görelilik teorisi, yarıiletken kuantum noktalar ve polimer dağılmış sıvı kristaller konularında çalışmalar yapmış olmak.

13 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Temel Bilimler Bölümü/ Temel Bilimler Anabilim Dalı

Matematik alanında doktora yapmış olmak. Çizge kuramı problemleri, matematiksel modelleme, optimizasyon ve algoritmalar konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.

14 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı

Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Doktorasını özel hukuk alanında yapmış olmak. Sosyal güvenlik hukuku, iş sağlığı ve güvenliği hukuku, iş yargısı alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

15 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü/Kardiyopulmoner Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Kardiyopulmoner fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak. Atrial fibrilasyon ve kistik fibrozis ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

16 Doçent 3 1 Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü/Yabancı Diller Anabilim Dalı

İngiliz dili eğitimi alanında doçentlik unvanını almış olmak. İngilizce eğitimi, sözlü ve yazılı derlem dilbilim alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR