BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Akademik Kadrolarına 51 Personel alınacak

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK676485
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
51
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
15 Arş. Gör., 13 Öğr. Gör., 8 Dr. Öğr. Üyesi, 6 Doç. Dr. ve 9 Prof. Dr. Öğretim Üyesi
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği • Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.08.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÜNİVERSİTEMİZE ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Duyuru Başlama Tarihi : 08.08.2019 Son Başvuru Tarihi : 27.08.2019

FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI/ PROGRAMI UZMANLIK ALANI / ARANILAN ŞARTLAR KADRO SAYISI KADRO UNVANI
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi Bölümü Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak ve Farmasötik teknoloji alanında doktora mezunu olmak ve Doçentliğini farmasötik teknoloji alanından almış olmak. 1 Prof.Dr.
Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak ve Farmasötik teknoloji alanında doktora yapıyor olmak. 1 Arş. Gör.
Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Jel formülasyonları ve polimerik malzemeler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak. 1 Doç.Dr.
Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmasotik Toksikoloji Anabilim Dalı Farmasötik toksikoloji alanında doktora mezunu olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Temel Eczacılık Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Biyokimya veya tıbbi biyokimya alanlarında doktora mezunu olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Rektörlüğe Bağlı Bölümler Yabancı Diller Bölümü - İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak ve Tezli yüksek lisans mezunu olmak. 4 Öğr. Gör.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü - Beslenme ve diyetetik alanında lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. 1 Öğr.Gör.
Beslenme ve diyetetik alanında lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Ergoterapi Bölümü - Ergoterapi bölümü lisans mezunu ve Sinirbilim programı tezli yüksek lisans mezunu olmak. 1 Öğr.Gör.
Ergoterapi bölümü lisans mezunu ve Nörobilim programı tezli yüksek lisans mezunu olmak. 1 Öğr.Gör.
Ergoterapi bölümü lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak ve Biyomedikal Mühendisliği bölümü doktora mezunu olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon/Nörolojik Fizyoterapi/Nörolojik Fizyoterapi Rehabilitasyon/Ortopedik Fizyoterapi/Ortopedik Fizyoterapi Rehabilitasyon/Protez-Ortez/Protez, Ortez ve Biyomekanik/Egzersiz Fizyolojisi/Geriatrik Fizyoterapi / Spor Fizyoterapistliği/ programlarından birinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. 2 Öğr.Gör.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Hemşirelik Bölümü - Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak. 1 Prof.Dr.
Hemşirelik alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. 1 Öğr.Gör.
Hemşirelik lisans mezunu ve Hemşirelik programı tezli yüksek lisans mezunu olmak. 1 Öğr.Gör.
Hemşirelik lisans mezunu olmak. 2 Arş. Gör.
Odyoloji Bölümü - Odyoloji lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak ve Belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası en az 3 yıl alanında deneyime sahip olmak. 1 Öğr.Gör.
Odyoloji lisans mezunu olmak. 2 Arş. Gör.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı Biyoloji bölümü lisans mezunu olmak ve Lisans sonrası belgelendirmek koşuluyla patoloji alanında en az 5 yıl deneyimli olmak. 1 Öğr.Gör.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Laparoskopik cerrahi alanında deneyimli olmak. 1 Doç.Dr.
Kolorektal cerrahi alanında deneyimli olmak 1 Dr. Öğr.Üyesi
Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Göğüs cerrahisi uzmanı olmak. 1 Prof.Dr.
Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Omuz dirsek cerrahisinde deneyimli olmak. 1 Prof.Dr.
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Kraniyofasiyal Cerrahi ve Mikrocerrahide deneyimli olmak. 1 Doç.Dr.
Üroloji Anabilim Dalı Kadın ürolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları yandal uzmanı olmak. 1 Prof.Dr.
İç Hastalıkları Anabilim Dalı Nefroloji yandal uzmanı olmak. 1 Prof.Dr.
Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları yandal uzmanı olmak. 1 Doç.Dr.
Nöroloji Anabilim Dalı Elektronörofizyoloji konusunda deneyimli olmak. 1 Prof.Dr.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji Anabilim Dalı Girişimsel radyoloji alanında deneyimli olmak. 1 Doç.Dr.
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Konsültasyon liyezon alanında deneyimli olmak 1 Doç.Dr.
Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Rasyonel, Akılcı İlaç Tedavisi, Farmakoterapi eğitici sertifikasına sahip olmak. 1 Prof.Dr.
Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Tıp Fakültesi mezunu ve Tıpta uzmanlığını anatomi alanından almış olmak. 1 Prof.Dr.
Tıp Fakültesi mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Tıp fakültesi mezunu ve Tıpta uzmanlığını Histoloji ve Embriyoloji alanında almış olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapıyor olmak. 1 Arş. Gör.
Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Genetik Doktora Programı mezunu olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Tıp Fakültesi mezunu olmak, Tıbbi Biyokimya programı doktora mezunu olmak. 1 Dr. Öğr.Üyesi
Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsü - Biyoteknoloji Anabilim Dalı Fizik veya Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.
Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Genetik, Biyoteknoloji, Biyoloji, Fizik veya Moleküler Genetik bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak. 2 Arş. Gör.
Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Genetik, Biyoteknoloji, Biyoloji veya Moleküler Genetik bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak. 1 Arş. Gör.

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN:

Üniversitemizin yukarıda belirlenen birim ve bölümlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

- İlana başvuru için gerekli belge ve bilgilere Üniversitemiz web sayfası www.bezmialem.edu.tr den ulaşılabilir.

- Başvurular ilan tarihini takip eden 15 gün içinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne şahsen / posta yolu ile yapıl abilir.

Adres: Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi 34093 Fatih/İstanbul"

ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARI İÇİN:

Üniversitemizin yukarıda belirlenen birim ve bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 09.11.2018 tarihli, 30590 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

- İlana başvuru için gerekli belge ve bilgilere Üniversitemiz web sayfası www.bezmialem.edu.tr den ulaşılabilir.

- Başvurular ilan tarihini takip eden 15 gün içinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne şahsen / posta yolu ile yapılabilir.

Adres: Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi 34093 Fatih/İstanbul

Ön Değerlendirme Tarihi : 04.09.2019

Sınav Tarihi : 09.09.2019

Sonuç Açıklama Tarihi : 12.09.2019

İlana başvuracak adayların;

* 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 09.11.2018 tarihli, 30590 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği""nde yer alan genel ve

özel şartları taşıyor olması ve belirtilen başvuru tarihleri arasında aşağıda bildirilen başvuru evraklarını şahsen / posta yolu ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörlüğü-İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne teslim etmesi gerekmektedir.

* Yabancı Diller Bölümü Öğr.Gör. kadrosuna başvuran adayların ""Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği"" 6'ncı maddesi 4'üncü fıkrası uyarınca en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

* Birden fazla ilan şartı yazan kadrolara başvurabilmek için belirtilen bütün şartları birlikte sağlamak gerekmektedir.

Başvuru Evrakları:

-Başvuru Dilekçesi ve Formu (T.C. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi web sayfasından temin edilecektir.),

- Özgeçmiş (YÖK Formatında),

- Nüfus Cüzdan Sureti ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

- Erkek Adaylar İçin Askerlik Durumlarına İlişkin Belge,

- ALES Belgesi Fotokopisi / İnternet Çıktısı,

- Yabancı Dil Sonuç Belgesi Fotokopisi / İnternet Çıktısı,

- Fotoğraf (2 adet),

- Alınan tüm diplomaların ve lisans transkriptinin noter onaylı örneği veya alınan üniversiteden aslı gibidir örneği,(Başvuru esnasında e-devletten alınan doğrulama kodu içeren belgeler kabul edilebilir, ancak kadroya atanma durumunda noter onaylı ya da aslı gibidir örneği teslim edilmelidir)

-Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylandığını gösteren denklik belgesinin noter onaylı yada aslı gibidir

- Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını Kapsayan 1 (bir) Takım Dosya (Varsa) ekleyeceklerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR