ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanı

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK678141
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
1
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
16.08.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği"nin ilgili maddelerine göre Öğretim Elemanı alınacaktır.
İSTENİLEN BELGELER;
1- Dilekçe (https://aybu.edu.tr/pdb/content_detail-257-542-duyurular.html?src=0)
2- Özgeçmiş.
3- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.
4- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
5- Lisans diplomasının veya Geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti veya E-Devlet çıktısı. (yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösterir belge)
6- Lisans transkript belgesi.(onaylı)
7- 2 adet fotoğraf.
8- ALES Belgesi.
9- Tecrübe Gösterir Belge (Tecrübe veya Çalışma Şartı Aranan İlanlarda Getirilecektir. Onaysız Belgeler Kesinlikle Kabul Edilmeyecektir.)
10- Onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecektir.)
ÖNEMLİ NOTLAR;
1- Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
2- Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Başvuru yapılacak İlgili Birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne ulaşması gerekmektedir.

3- Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmi Kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması gerekmektedir.

3- Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.
4- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
5- Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
*Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır.

Unvanı Birimi Bölümü Anabilim Dalı/ Programı Kadro Derecesi Kadro Adedi İlan Özel Şartları Başvuru Yeri Başvuru Şekli Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi İstenilen Asgari ALES Puanı İstenilen Asgari yabancı Dil Puanı
Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Atçılık ve Antrenörlüğü 2 1 Lisans mezunu olmak, At Antrenörlüğü ve Nalbantlık Önlisans programlarından mezun olmak ve belgelendirmek şartıyla 5 (beş) yıl iş deneyimine sahip olmak. AYBÜ Meslek Yüksek Okulu Şahsen ve posta https://aybu.edu.tr/ Muaf Muaf

Öğretim Görevlisi Sınav Takvimi
Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
Ön Değerlendirme Tarihi : 04/09/2019
Sınav Giriş Tarihi : 06/09/2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 09/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR